Güncel benzin, motorin fiyatları! Akaryakıta zam gelecek mi?

Akaryakıt fiyatlarında yaşanan değişiklikler merak edilmeye devam ediyor. Araç sahipleri bu anlamda petrol ve akaryakıt fiyatlarının ne kadar olduğunu merak ediyor. Peki güncel akaryakıt fiyatları ne kadar?

Güncel benzin, motorin fiyatları! Akaryakıta zam gelecek mi?

Petrol fiyatları Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmalara göre değişiklik göstermeye devam ediyor. Bu dalgalanmalar ve değişen petrol fiyatları da araç sahipleri tarafından merak ediliyor. Haberimizin devamında güncel akaryakıt fiyatları sizlerle…

Brent Petrolde hareketlilik devam ediyor

Döviz ve petrol fiyatlarındaki hareketlilik ve küresel piyasalardaki sular durulmuyor. Bu dalgalanmalardan en çok değişiklik uluslararası petrol ürünlerinde dikkat çekmektedir. Değişiklikler gölgesinde Brent petrol fiyatı 77 dolar, ham petrolün fiyatı ise 72 dolar seyrinden alıcı bulmaktatadır. Araç sahipleri fiyatlarda yaşanan bu hareketliliğin akaryakıt fiyatlarına nasıl yansıyacağını merak etmektedir. Bu değişikliğe tamamen küresel piyasalarda yaşanan dalgalanma neden olmaktadır.

Bu fiyat artışları Brent petrol fiyatlarındaki artış nedeniyle 26 Mayıs Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere benzine 75 kuruş zam geleceği bildirildi. Fakat bu döviz kurundaki dalgalanma nedeniyle zam iptal edildi açıklandı. Rahat bir nefes alan araç sahipleri ise akaryakıt piyasalarında yeni bir hareketliliğin ne şekilde pompaya yansıyacağını beraberinde fiyat değişikliği olacak mı diye araştırma yapmaya başlamıştır.

Benzinin illere göre fiyatları

Bu petrol fiyatlarındaki dalgalanmalara yönelik sektör temsilcilerinden alınan bilgilere göre benzin ve motorine herhangi bir zam veya indirim beklenmediğini bildirdiler.  Brent petrol, 27 Mayıs Cumartesi sabahı 77.12 dolardan alıcı bulmaktadır. Brent petrol fiyatındaki kur kapanış fiyatı ise 76.26 dolardı. Yurdumuzdaki bazı illerdeki benzinin litre fiyatları şu şekilde; Benzinin İstanbul Anadolu yakasındaki fiyatı:

·         Benzinin litre fiyatı 20,52 TL

·         Motorinin litre fiyatı 19,34 TL

·         LPG litre fiyatı 10,47 TL

Aynı şekilde İstanbul’un  Avrupa yakasında:

·         Benzinin litre fiyatı 20,57 TL

·         Motorinin litre fiyatı 19,4 TL

·         LPG litre fiyatı 10,74 TL

Benzinin litre fiyatı Ankara da ise şu şekildedir;

·         Benzinin litre fiyatı 20,91 TL

·         Motorinin litre fiyatı 19,76 TL

·         LPG litre fiyatı 10,67 TL

SONRAKİ HABER