Gülşen'in hakim karşısına çıkacağı tarih belli oldu

Şarkıcı Gülşen'in geçmiş aylarda imam hatiplilere karşı sarf ettiği söylemler sonrası hakkında soruşturma açılmıştı şimdi de hakim karşısına çıkacağı tarih belli oldu.

Gülşen'in hakim karşısına çıkacağı tarih belli oldu

Şarkıcı Gülşen'in geçmiş aylarda imam hatiplilere karşı sarf ettiği söylemler sonrası hakkında soruşturma açılmıştı şimdi de hakim karşısına çıkacağı tarih belli oldu.

21 EKİM'DE HAKİMİN KARŞISINDA

İmam hatiplilere karşı tepki çeken sözleri nedeniyle hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istenildi. Alınan karar sonrası Gülşen'in hakim karşısına çıkacağı tarih de açıklandı. Yargılama süreci 21 Ekim tarihinde olacak.

 Geçtiğimiz günlerde tutuklanıp cezaevine götürülen Gülşen'in avukatlarının devreye girmesiyle tutukluluğunun kaldırılması yönünde üst mahkemeye başvuruda bulunulmuştu. Yoğun hareketlilik sonrası kısa bir süre tutuklu kalmasının ardından 29 Ağustos tarihinde serbest bırakılarak ev hapsi kararı verildi. Gülşen'in avukatları itirazlarını sürdürmeye devam ediyor. Ülke gündemini yoğun ilgilendiren ve vatandaşları ikiye ayıran olay büyük yankı uyandırdı. Taraflar arası sözlü ve siyasi diyalog süreci şiddetli geçmeye devam ediyor. 21 Ekim tarihinde hakimin karşısına geçecek olan Gülşen hakkında son kararın verilmesiyle birlikte durumun seyri değişebilir. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosunun ünlü şarkıcı Gülşen hakkında hazıladığı 48 sayfalık iddianame ve 3 yıla kadar hapis cezası talebi sonrası ev hapsinde bulunan şarkıcı 21 Ekim tarihinde hakim karşısına çıkacak. Yargılama sürecinin başlamasıyla birlikte gelişmelerin ne yönlü değişeceği hakimin kararlarına göre şekillenecektir. 

OLAYIN GEÇMİŞİ

30 Nisan 2022 tarihinde Ataşehir'de hayranlarına verdiği konser esnasında İmam hatiplere yönelik söylemlerinin aylar sonra sosyal medyaya servis edilmesiyle Türkiye beklenmedik gelişmelerle karşı karşıya kaldı. Şarkıcı Gülşen'in, ''İmam Hatip'te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor'' söylemlerinde bulunmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçerek Gülşen'in söylemlerinin ''halkı kin ve düşmanlığa tahrik'' suçu işlediği için 24 Ağustos gecesi soruşturma başlattı. Polis ekipleri 25 Ağustos tarihinde Gülşen'i gözaltına alarak İstanbul Adalet Sarayı'na getirdi. İfadesi alındıktan sonra hakkında tutuklama kararı çıkartılıp cezaevine götürüldü. 

GÜLŞEN'İN İFADESİ

Konser esnasında arkadaşına yönelik söylemleri hakkında açıklaması, ''Muhtemelen şarkı arasında Miraç ile aramızda geçen konuşmadır. Ben orkestrama hitaben, 'Beni seyircilerimin arasında omuzlarınızda taşıyın' demem üzerine bana orkestra arasından, 'Seni imam taşısın' şeklinde cevap verince bahse konu konuşma aramızda geçmiştir. Bu konuşma konsere katılanlara ya da medyada hitaben yaptığım bir konuşma değildir. Ben ülkesini seven, fırsat eşitliğine inanan, kimseyi ayırıp örselemeyen bir sanatçıyım. Bu kısa görüntü aylar sonra kim tarafından ne amaçla servis edildi bilmiyorum. Ancak provakatif amaçlı olarak servis edildiğini düşünüyorum. Aramızdaki esprilerin bu haliyle kamuoyuna yansıması sonucu yanlış anlaşıldığını düşünüyorum.'' ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER