Gerçekleşen kabine toplantısı açıklamaları yapıldı! 3 yeni müjde ile gençlere yeni evlenenlere...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün öğle sularında gerçekleşen kabine toplantısı 3 saat 45 dakika sürdü. Kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı gençlere ve evleneceklere müjdeyi verdi.

Gerçekleşen kabine toplantısı açıklamaları yapıldı! 3 yeni müjde ile gençlere yeni evlenenlere...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen toplantı 3 saat 45 dakika sürdü. Toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantı içeriği be alınan kararlar hakkında yeni açıklamalarda bulundu. 3 müjde veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öğrencilere vergisiz telefon, evlenecek olanlara faizsiz kredi gibi aylardır merakla beklenen konular hakkında da gelişmeleri duyurdu. İşte tüm detaylar…

3 saat 45 dakika gerçekleşen toplantının açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda genel olarak Türkiye için kendi yüzyılını inşa sürecindeki hedeflere ulaşım hızını kesmeden devam ediyor. Dış politika kulvarında gerçekleşen yoğun programlarla ülkenin hak ettiği konuma ulaşmasında adımlar atılmaya devam ediliyor. İfadeleri oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında; Türkiye'yi büyütmek ve güçlendirmek, hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun hepimizin ortak hedefidir. Türkiye Yüzyılını biz ilan etmiş olsak da bu 85 milyonun ortak idealidir. Hedefimiz sürdürülebilir büyüme. Önyargılar kırıldıkça yatırımlar da artacak. İfadelerini kullandı. Bununla beraber OVP kapsamında da açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarında ne çok dikkat çeken öğrencilere vergisiz telefon ve evlilik kredisi oldu.

Evlilik kredisi ve vergisiz telefon açıklamaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında merakla beklenen konular ile ilgili;

Vergisiz telefon konusunda;

Üniversiteli gençlerimize piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı aşmayan cep telefonu ve bilgisayar için toplamda 5 bin 500 lirayı geçmeyecek şekilde destek vereceğiz. Cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44,4'üne, bilgisayarlar için yüzde 16,7'si kadar tutarda destek sağlayacağız.

Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz. 18 yaşına giren tüm gençlere 1 yıl süreyle geçerli Genç Kart vereceğiz, müze, sinema tiyatro, sinemadan ücretsiz ya da indirimli faydalanabilecekler. Açıklamaları yapıldı.

Evlilik kredisinde ise;

Yeni evlenen çiftlere Aile ve Gençlik Bankasından karşılanmak üzere faizsiz kredi imkanı sunacağız, bunu pilot proje olarak deprem bölgesinde uygulayacağız. İfadeleri kullanıldı.

 

 

 

 

 

SONRAKİ HABER