Gençlik ve Spor Bakanı açıkladı: Türkiye deprem sonrası spora ara verdi!

04:17’de meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki deprem tüm ülkeyi sarstı. Türkiye güne acı bir haberle uyandı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem on ilde etkili oldu ve depremin ardından çok sayıda can kayıplarının olduğu bildirildi.

Gençlik ve Spor Bakanı açıkladı: Türkiye deprem sonrası spora ara verdi!

Yaşanan büyük depremin ardından tüm ülke yasa ve büyük bir acıya büründü. Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki deprem, çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden oldu. Birçok vatandaşımız yaralandı ve birçok vatandaşımız ise enkaz altında kurtarılmayı bekliyor. İlgili tüm birimlerin seferberliği ile arama kurtarma çalışmaları sürdürülmeye devam ediyor.

SPOR ORGANİZASYONLARI DURDURULDU

Gençlik ve Spor Bakanı açıkladı: Türkiye deprem sonrası spora ara verdi!

Ülkemizde yaşanan bu üzücü olay nedeni ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ülke genelinde planlanan tüm spor organizasyonlarının durdurulduğunu açıkladı. İkinci bir açıklama yapılana kadar, ülkemizde herhangi bir spor organizasyonuna izin verilmeyecek. Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve on ilde daha etkili olan depremde, can kayıplarının yaşanması ve arama kurtarma çalışmalarının devam etmesinden dolayı, ülkede spor organizasyonlarının, ikinci bir açıklamaya kadar durdurulmasına karar verildi. Arama kurtarma çalışmalarına ilgili tüm birimler dahil edilirken, farklı illerden de ekipler katılıyor.

AÇIKLAMA SOSYAL MEDYA HESABINDAN YAPILDI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yaşanan depremin ardından sosyal medya hesabından önemli bir açıklama yaptı. Yaşanan depremin on ilimizde birden etkili olması ve can kayıplarının olmasından dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tüm spor organizasyonlarını durdurduğunu açıkladı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; ‘’Ülkemizde yapılacak tüm ulusal spor organizasyonları ikinci bir açıklamaya kadar durdurulmuştur. İlgili tüm birimlerimiz AFAD koordinasyonunda teyakkuz halindedir. Aziz milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.’’

SONRAKİ HABER