Geçici işçiye kadro düzenlemesi Meclis’te! Bakan Bilgin açıklama yaptı!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesinin hayata geçirilmesinin ardından geçici işçiye kadro düzenlemesinin ne zaman Meclis’e sunulacağı merak ediliyor. Konula ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıklama yaptı.

Geçici işçiye kadro düzenlemesi Meclis’te! Bakan Bilgin açıklama yaptı!

Bakan Bilgin: “Geçici işçiler sorununu çözmek üzere önemli bir adım attık. Çalışmayı Meclis’e intikal ettirdik ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, geçici işçiler sorunun konuşulduğunu bildirdi. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Geçici işçiye kadro konusu Meclis’te!

Geçici işçiye kadro düzenlemesi Meclis’e intikal ederken, vatandaşlar da bu düzenlemenin ne zaman hayata geçeceğini merak ediyor. Meclis’e sunulan geçici işçi düzenlemesi henüz Resmi Gazete’de yayımlanmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay’ı AK Parti Genel Merkezi’nde kabul ederken, Atalay görüşme hakkında şu ifadeleri kullandı: “Ülke seçim atmosferinde ama bizim konumuz 700 bin işçinin kamu sözleşmesi var. Ana başlık oydu. Cumhurbaşkanı’nın yaklaşımı iyi olduğu için Çalışma Bakanlığı’na talimat verdi, şimdi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüşeceğiz. Seçimden evvel 700 bin işçinin kamu sözleşmesinin bitmesini istiyoruz. Gündem, geçici işçi, kamu sözleşmesi ve taşeron işçilerin kadroya geçmesi” dedi.

Bakan Bilgin’den açıklama geldi!

Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Uluslararası Avrasya Metal İşçileri Federasyonu’nun (UAMİF) 10’uncu Olağan Genel Kurulu’nda açıklama yaptı. Bakan Bilgin, kamudaki geçici işçi sorunun çözümü için yasal sürecin başladığını belirterek: “Kamuda geçici işçiler sorunu vardı. Geçici işçiler sorununu çözmek üzere önemli bir adım attı. Çalışmayı Meclis’e intikal ettirdik. Kamu işçileriyle ilgili sürdürdüğümüz toplu iş sözleşmesi çerçeve protokolü çalışmamız başlamıştı. Deprem nedeniyle onu askıya aldık ama hiçbir hak kaybı olmayacak şekilde bunu da gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER