Fiyatı tam 500 bin lira birden düştü! Matrah indirimi Hyundai'nin tasarım harikasına yaradı!

 Hyundai'nin tasarım harikası olan o modelinde Resmi Gazete'de duyurulan ÖTV matrah düzenlemesi üzerine dev indirim gözüktü. Tam 500 bin TL'lik indirim bekleniyor. Elektrikli otomobillerde alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Matrah düzenlemesinin ardından ünlü otomotiv yazarı paylaştı.

Fiyatı tam 500 bin lira birden düştü! Matrah indirimi Hyundai'nin tasarım harikasına yaradı!

ÖTV matrah düzenlemesinin ardından sıfır otomobillerde indirim beklentisi oluştu. Yeni aya özel kampanya ile duyurulan Hyundai'nin o modelinde ünlü otomotiv yazarı dev indirim müjdesini verdi. Tasarım harikası o modelde fiyatı tam tamına 500 bin TL birden düşecek.

Matrah düzenlemeler sonrası fiyatlar

Elektrikli otomobillerde ÖTV matrah düzenlemesinin ardından fiyatlar merak konusu oldu. Düzenlemenin ardından Hyundai'nin o modelinde dev indirim paylaşılarak, yeniden yüzde 10'luk kısımda yer alması bekleniyor.

Bir anda tam 500 bin TL’lik indirim

Elektrikli otomobillerde fiyatların ne olacağı merak konusu olurken, ünlü otomotiv yazarı Murat Tosun Hyundai IONIQ 5 125 kW 4×2 Progressive modeli hakkında müjdeyi verdi. Güncel fiyatının 2 milyon 300 bin TL olduğunu belirterek, kasım ayına özel kampanyalarından bahsetti. Kampanyalı indirim olması durumunda o fiyatı dikkate almayacağını söyleyerek,

Hyundai Türkiye yönetimi fiyat listesinde güncelleme yapılmadığının altını çizdi. IONIQ 5 125 kW 4×2 Progressive modelinin vergisiz fiyatı 1 milyon 370 bin TL olurken, yeni düzenlemeyle yüzde 10 ÖTV dilimine girerek fiyatın 1 milyon 800 bin TL olması bekleniyor. Bu durumda 500 bin TL'lik bir indirim söz konusu. Oldukça sevilen IONIQ 5 modeli almayı düşünenler bu fırsattan faydalanabilir.

Hyundai Ionıq 5 özellikleri

Hyundai IONIQ 5 modeli özellikleriyle de dikkat çekiyor. 170 PS güç, 350 Nm tork üreten modelin 100 km / s hızına ulaşması için 8,5 saniye yetiyor. Maksimum hızı 180 km / s olurken, hızlı şarj konusunda oldukça etkili bir teknolojiye sahip. DC 350 kW Hızlı Şarj (%10 - %80 seviye) ile 18 dakikada şarj imkanı sağlıyor.

SONRAKİ HABER