Fırsatçılar ‘pes’ dedirtti! Vali, su fırsatçılarını uyardı!

Fırsatçılar ‘pes’ dedirtti! Vali, su fırsatçılarını uyardı!
Şanlıurfa’da yaşanan sel felaketinin ardından fırsatçılar da harekete geçti. Selin ardından kentte hazır su satışı yapanların fahiş fiyat uyguladığı iddia edilirken, konuyla ilgili Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’dan bir uyarı geldi.

Sel sonrasında Şanlıurfa’da hazır su satışı yapanların fahiş fiyatlara satış yaptığı iddia edildi. Yaşanan sel felaketini fırsat bilip harekete geçen fırsatçılar için Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’dan bir uyarı geldi. Vali Ayhan, sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaptı. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Fırsatçılar harekete geçti!

Şanlıurfa’da yaşanan sel felaketinden sonra fırsatçılar da harekete geçti. Kentte su satışı yapanların su fiyatlarını fahiş oranda artırdığı iddia edildi. Bu iddiaların üzerine Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. Şanlıurfa Valisi Ayhan, fırsatçıları uyardı. Sel felaketinin ardından bunu fırsat bilen fırsatçılar tarafından su fiyatlarına fahiş bir artış yapıldığı duyurumlarını aldıklarını belirten Vali Ayhan, bu konuyu hukuken yakından takip edeceğini ve ekiplerle birlikte sahada denetimler yapıp buna fırsat verilmeyeceğini, gerekli yasal işlemlerin yapılacağını duyurdu. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, bu uyarısını sosyal medya üzerinden paylaştı.

Şanlıurfa Valisi’nden uyarı geldi!

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunurken, hazır su fiyatlarında bir artış yaşandığına dair haberler duyduklarını belirtti ve şu açıklamayı yaptı. Vali Ayhan: “Her felaketi fırsat bilen fırsatçılar tarafından su fiyatlarına fahiş bir artış yapıldığına dair haberler duyuyoruz. Bu konuyu hukuken yakından takip edeceğim. Ekiplerimizle beraber sahada denetimler yapıp buna fırsat vermeyeceğiz ve gerekli yasal işlemleri yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Bölgedeki sağanak sebebiyle Atatürk Barajı havzasındaki aşırı kirlilikten dolayı kent merkezindeki Karaköprü, Eyyübiye ve Haliliye ilçelerine geçici süre ile şebeke suyu verilmediği öğrenildi.