Ev hanımları emekli olabilecek! Ev hanımlığı emeklilik başvurusu nasıl yapılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim vaatleri içerisinde bulunan ev hanımlarına emeklilik vaadi gündemde. Emekli olmak isteyen ev hanımları konu ile yakından ilgilendiriyor.  Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada ev hanımları için emeklilik güvencesinin verileceğini duyurdu.

Ev hanımları emekli olabilecek! Ev hanımlığı emeklilik başvurusu nasıl yapılacak?

Seçim öncesi vaatlerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ev hanımları için emeklilik güvence fırsatını sundu. Bunun üzerine birçok ev hanımı nasıl emekli olunacağı konusunda araştırmalar yapmaya başladı.  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı tarafından yapılan açıklamalarda ev hanımlarına emeklilik hakkında detaylar bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim vaatleri arasında ev hanımlarına emeklilik sözünü de verdi. Ev hanımlarının emekli olması için başvuru tarihleri ve başvuru şartları neler olacak.  Tüm detaylar haberimizde.

Aile koruma kalkanı programı kapsamında emeklilik nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan aile koruma kalkanı programında ev hanımlarına emeklilik sözü verdi.  Böylelikle ev hanımları emekli olabilme fırsatına sahip olacak. Aynı zamanda bu program kapsamında her ailedeki gençler başta olacak şekilde aile dertlerinden en az birisinin çalışması sağlanacak.  Bunun yanı sıra yeni evlenecek olan kişiler için de evlilik teşvik edilecek aile koruma kalkanı programında birçok vatandaşın en çok yaşadığı sorunlar giderilmeye çalışılacak.

Ev hanımlığı emeklilik başvurusu nasıl yapılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev hanımlarına emeklilik vardı. En çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Emekli olmak isteyen ev hanımları başvuru yaparak bu fırsattan faydalanabilecek . Fakat ev hanımlığı emekliliği için herhangi bir başvuru başlamış durumda değil. Bunun yanında ev hanımlarının başvuru yapabileceği tarihlerde henüz açıklanmadı. Bakan Yanık konu hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Açıklamalarında oldukça heyecan verici bir program olduğunu söyleyen bakan Yanık hiçbir vatandaşın sosyal güvenlik dışında kalmamasını sağlayan çalışmaları sürdüreceklerini söyledi.

Bakan yerine sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara bireysel emeklilik vererek bu güvenceyi sağladıklarını da söyledi. Aynı zamanda devlet olarak ev hanımlarının yanında olacaklarını da duyurdu. Ev hanımları için emeklilik priminin üçte birini ödeyeceklerini de söyledi. Ev hanımları için emeklilik hakkında henüz bir gelişme bulunmuyor. Kısa bir süre içerisinde ev hanımlarına emeklilik için başvuru şartlarının paylaşılması bekleniyor.

SONRAKİ HABER