Eskişehir İstanbul arası yüksek hızlı tren seferleri ne zaman başlayacak, bilet fiyatları ne kadar?

Bugün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklama ile birlikte hızlı trenlerde sefer sayılarının artırıldığı ve de Eskişehir-İstanbul arası seferlerin ne zaman başlayacağı duyuruldu.

Eskişehir İstanbul arası yüksek hızlı tren seferleri ne zaman başlayacak, bilet fiyatları ne kadar?

Uzun süredir beklenen açıklama bugün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapıldı. Vatandaşlar tarafından gelen taleplerin artması ile birlikte sefer sayılarının artırıldığı ve ilk kez Eskişehir-İstanbul güzergahında seferlere başlanılacağı açıklandı. Tarihin de verilmesi ile birlikte pek çok vatandaşlar tarafından seferlerin artırılacağı ve Eskişehir ve İstanbul arasında yapılacak olan seferin başlangıç tarihi merak konusu oldu. 

HIZLI TREN SEFER SAYILARI ARTIRILIYOR! 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklama ile birlikte hızlı tren sefer sayılarının artırıldığı açıklandı. Vatandaşlar tarafından gelen yoğun talep üzerine artış gösteren hızlı tren sefer sayılarının 44'ten 56'ya çıktığı görüldü. Bakan Adil Karaismailoğlu tarafından konu ile ilgili yapılan açıklama şu şekildeydi; 

"Vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep doğrultusunda sefer sayılarında yeniden bir düzenlemeye gittik. Hızlı tren seferlerini 10 Eylül'den itibaren 44'ten 56'ya çıkarıyoruz." 

Sefer sayılarının artması ile birlikte; 

  • Ankara-İstanbul hattında 7 bin 686'dan 10 bin 584'e
  • Konya-İstanbul hattında 3 bin 288'den 4 bin 542'ye 
  • Konya-Ankara hattında 5 bin 796'dan 6 bin 762'ye ulaştığı açıklandı. Böylelikle de toplamda 5 bin 118 kişinin artacağı öğrenildi. 

ESKİŞEHİR - İSTANBUL YÜKSEK HIZLI TREN SEFERLERİ BAŞLIYOR 

Uzun süredir vatandaşlar tarafından açılması beklene yüksek hızlı tren seferleri ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından tarih verildi. Yapılan açıklamaya göre 10 Eylül tarihinde seferlerin başlayacağı öğrenildi. Konu ile ilgili yapılan açıklama şu şekildeydi;

 "Hızlı tren seferlerini 10 Eylül'den itibaren 44'ten 56'ya çıkarıyoruz. Ayrıca Eskişehir-İstanbul arasına da ilk defa sefer konulacak. Sabah saat 06.00'da Eskişehir'den İstanbul'a, akşam saat 20.40'ta İstanbul'dan Eskişehir'e hızlı tren vatandaşlarımıza hizmet verecek." 

ESKİŞEHİR - İSTANBUL YÜKSEK HIZLI TREN BİLET FİYATLARI 

Seferlerin başlayacağının haberlerinin gelmesinin ardından pek çok vatandaş tarafından merak edilen konuların arasında bilet fiyatları oldu. Bilet fiyatları için yapılan açıklamalar sonucunda İstanbul - Eskişehir YHT Yüksek Hızlı Tren Bileti Fiyatı: 146,00 TL (Ekonomi), 219,00 TL (Business) şeklinde olduğu öğrenildi. 

 

SONRAKİ HABER