Eskişehir Alpu'da 60.000,00 m² icradan satılık tarla!

Tarla sahibi olmak isteyen kişiler için icra yoluyla Eskişehir İli Alpu İlçesi’nde 60.000,00 m² tarla satışı sunulduğu bilgisi resmi gazete üzerinden yayımlandı.

Eskişehir Alpu'da 60.000,00 m²  icradan satılık tarla!

Eskişehir İli Alpu ilçesinde 60.000,00 m² tarla sahibi olmak istiyorsanız bu haber tam size göre. 60.000,00 m² tarla sahibi olmak isteyen kişiler için detaylar işte sizlerle..

Eskişehir ili Alpu ilçesinde icra ile satılan tarla

Bazı kişilerin yaşadığı ekonomik zorluklar sebebiyle icralık olan taşımazlar icra yoluyla satılmakta. Taşınmaz mülkler bazı şartlar altında icra yoluyla satışa sunuluyor. İcra nedeniyle Eskişehir ili Alpu ilçesinde yer alan tarla satışı sunulduğu bilgisi resmi gazete üzerinden yayımlandı. Eskişehir ili Alpu ilçesinde yer alan satışa sunulan tarla ile ilgili önemli özellikler ise şu şekilde;

Eskişehir İli içerisinde Alpu İlçe yer alan ÇERKEZÇUKURHİSAR Mahalle/Köy olan, UMURBEY Mevkii, - Ada, 1114 Parsel olan tarlanın bulunduğu bölgede yer alan köy halkı tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde bulunmaktadır. Söz konusu tarla kuş uçumu Çukurhisar Mahallesine 4.44 km, Alpu İlçesine 8.06 km ve Eskişehir İl Merkezine 43.66 km mesafededir.

Tarla satışı için fiyat belirlendi

Söz konusu olan tarlanın bulunduğu bölge içerisinde kuru tarım yapılmakta ve bir yıl nadasa bırakılan arazilerde hububat ekimi yapılmakta olduğu açıklama resmi gazete üzerinden yayımlanan ilanda yer almaktadır. Ayrıca söz konusu taşınmazın keşif sırasında hububat hasadının da yapıldığı tespit edilmiş olduğu konusunda bilgi verildi. Eskişehir İli Alpu ilçesinde yer alan tarla ile ilgili detaylar şu şekilde;

Çokgen şeklinde geometrik yapıya sahip olan, düz, düze yakın, hafif taşlı, kumlu, tınlı toprak yapılı, su tutma kapasitesi orta, erozyon – drenaj sorunu bulunmayan, yeterli tarımsal profil derinliği ve ulaşılabilir yolu olduğu keşif sırasında belirlenmiştir. Ayrıca kuru tarım arazisi olduğu da tespit edilmiştir. İcra yoluyla satışa sunulan tarla Çerkezçukurhisar Mahallesi Umurbey Mevkii 1114 Parsel olan 60.000,00 m2 yüzölçümüne sahip olan tarla Eskişehir İli olan Alpu ilçesinde yer almaktadır. İmar durumu ise 1/1000 Ölçekli uygulama imar planı dışında plansız alanlarda kalmakta.

İcra yoluyla satışa sunulan tarlanın kıymeti : 600.000,00 TL KDV oranı ise %8’dir

Artırmaya ilgili şartlar ve diğer ayrıntılara esatis.uyap.gov.tr adresi üzerinden 2022/99 TLMT. Sayılı dosya numarası ile erişim sağlayabilirsiniz.

SONRAKİ HABER