Erdoğan’dan seçmenlere SMS: Oy verme işlemi sırasında atıldı

Türkiye bugün yeni cumhurbaşkanını belirlemek için sandık başına gitti. Geçtiğimiz günlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun vatandaşlara ulaştırmak istediği SMS’ler BTK’nın aldığı karar ile engellenmişti. Erdoğan’ın SMS’leri ise oy kullanmaları sırasında vatandaşlara gönderildi.

Erdoğan’dan seçmenlere SMS: Oy verme işlemi sırasında atıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise oy kullanma işlemi sırasında seçmenlere, Herbirimizin sandığa giderek oyunu kullanması çok büyük önem arz etmektedir. Vakit rehavet vakti değildir" ifadelerinin yer aldığı bir SMS gönderdi.

CUMHURBAŞKANINDAN REHAVET MESAJI

Cumhur İttifakı adayı olan Recep Tayyip Erdoğan, oy verme işlemi sırasında seçmelere SMS göndererek, “Sayın üyemiz, Türkiye Yüzyılı için her birimizin sandığa giderek oyunu kullanması çok büyük önem arz etmektedir. Vakit rehavet vakti değildir. Sen oyunu kullanırsan biz kazanacağız Türkiye kazanacak" ifadelerine yer verdi.

SADECE ÜYELERE GİTMEDİĞİ İDDİASI

Konuya ilişkin Diken’den Altan Sancar belirtilen SMS’i paylaşarak, “Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin üyelerine gönderdiği mesajla 'rehavet' uyarısı yaparak oy kullanma çağrısı yaptı. (Partiler yasal olarak üyelerine mesaj gönderebilir) Ancak sadece üyelere gitmediğine dair de bilgiler var" ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan seçmenlere SMS: Oy verme işlemi sırasında atıldı

SONRAKİ HABER