En düşük işçi maaşı 16 bin 800 TL’ye yükseldi! Maaş oranları o belediye çalışanları için arttı!

İzmit Belediyesi yeni aldığı kararlar ile gündeme geldi. İzmit Belediyesi tarafından alınan yeni kararlar kapsamında, belediye çalışanlarının maaş oranlarında artışların meydana gelmesinin yanı sıra, diğer yardım kalemlerinde de güncelleme oldu.

En düşük işçi maaşı 16 bin 800 TL’ye yükseldi! Maaş oranları o belediye çalışanları için arttı!

İzmit Belediyesi, çalışanlarının aldığı maaşlarda revize yaptığını açıkladı. Bu kapsamda İzmit Belediyesi, belediye çalışanlarının maaşına yüzde 75 oranında zam yaptığını bildirdi. Belediye tarafından yapılan zam ile birlikte, belediyede çalışan en düşük maaşlı işçinin aylık alacağı tutar 16 bin 800 TL oldu.

İzmit Belediyesi aynı zamanda, çalışanlarına teşvik primi vereceğini de açıkladı. Belediye, 25 yıllık çalışanlarında 3 bin TL teşvik primi verecek. İzmit Belediyesi tarafından yapılan bu zamların yanı sıra, sözleşme şartları nedeni ile sorumluluk ve eğitim zammında da yüzde 70 oranında artış meydana gelmiş oldu.

TEŞVİK PRİMİ ÖDENECEK

En düşük işçi maaşı 16 bin 800 TL’ye yükseldi! Maaş oranları o belediye çalışanları için arttı!

İzmit Belediyesi yeni aldığı kararlar ile çalışanlarına teşvik primi de ödeyecek. Beş yıllık çalışanlara 1 TL, on yıllık çalışanlara 1.500 TL, on beş yıllık çalışanlara 2 bin TL, yirmi yıllık çalışanlara 2.500 TL ve yirmi beş yıllık çalışanlara ise, 3 bin TL teşvik primi verilecek. İzmit Belediyesi aynı zamanda, 1 Mayıs ikramiyesinde de yüzde 99 oranında zam yaptığını ve bu zam ile birlikte ikramiyenin 300 TL olduğunu da açıkladı.

ÖĞLE YEMEĞİ ÜCRETİNDE DE ARTIŞ YAPILDI

İzmit Belediyesi’nin çalışanlarına yaptığı zamlar kapsamında, çalışanlara yapılan öğrenim yardımında yüzde 90 ve öğle yemeği ücretinde de yüzde 77 oranında artış gerçekleştirildiği de açıklandı. Aynı zamanda İzmit Belediyesi, yakacak yardımında yüzde 124,50 oranında bir zam daha gerçekleştirdi. Bayram yardımında yüzde 120 artış ve izin yardımı ise, beş günden on güne çıkartılarak yüzde 100 zam gerçekleştirildi.

SONRAKİ HABER