En az lise mezunu 60 KPSS puanı ile personel alımı yapılacak! Aşçı, Mühendis...

Üniversite bünyesine katılarak istihdam sağlamak isteyen kişilere müjde! Üniversite bünyesine en az lise mezunu personel alımı yapılacağı duyurusu yapıldı. Personel alımı ile ilgili gereken şartlar ve kadro dağılımı bilgisi ise tek tek paylaşıldı.

En az lise mezunu 60 KPSS puanı ile personel alımı yapılacak! Aşçı, Mühendis...

Yapılan duyuruya göre personel alımı Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi için yapılacağı bilgisi verildi. Peki Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından belirlenen personel alımı için talep edilen şartları neler? Üniversite bünyesine yapılacak personel alımları ile ilgili tüm bilgiler haberimizin devamında sizlerle birlikte...

MAKÜ bünyesine personel alımı yapılacak

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde istihdam sağlayacak personel alımı yapılacağı duyurusu yapılması ile birlikte, başvuru şartları kadro dağılımı merak konusu olurken, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesindeki istihdam sağlayacak 3 sözleşmeli personel alımı yapılacağı bilgisi verildi. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi personel alımı için aranan kadro listesi ise şu şekilde;

1 Aşçı, 1 Mühendis ve 1 Kalorifer Ateşçisi olmak üzere toplamda 3  sözleşmeli personel alımı yapılacağı konusunda açıklama yapıldı.

MAKÜ tarafından belirlenen başvuru şartları neler?

 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından belirlenen personel alımı için başvuru yapacak kişilerden talep edilen şartları şu şekilde;

  • Üniversite bünyesine katılmak isteyen adayların, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar taşıyor olması aranan şartlar arasındadır.
  • Bu durumda da üniversite bünyesinde istihdam sağlamak isteyen adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması aranan temel şartlar arasındadır.
  • Kamu haklarından mahrum olmaması da gerekmektedir.
  • Belirtilen kadrolar için başvuru yapacak adayların görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu olmaması ve güvenlik soruşturması ile arşiv araştırmasından olumlu sonuç alınması aranan şartlar arasındadır.
  • Ayrıca başvuru yapacak adayların herhangi bir suç hükümlülüğü olmaması talep edilmektedir.
  • Tüm şartları taşıyan adaylardan özel olarak ise 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Lise için P94 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olması aranan özel şartlar arasındadır.
SONRAKİ HABER