Emmett Shear’ın bebeği oldu! 16 yıllık CEO görevinden istifa etti!

Dünyada ve ülkemizde oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan canlı yayın uygulaması Twitch, on iki yıldır hayatımızda. Aslen uygulamanın geçmişi daha uzun bir tarihe dayanıyor.

Emmett Shear’ın bebeği oldu! 16 yıllık CEO görevinden istifa etti!

Canlı yayın uygulaması olan Twitch’in ilk kurucularından birisi olan Emmett Shear, on altı yıldır uygulamanın CEO’luk görevini üstleniyordu. Twitch uygulaması 2011 yılından beri hayatımızda olsa da aslında uygulama on altı yıl öncesine dayanıyor.

Emmett Shear, CEO’luk görevinden istifa ettiğini açıkladı ve görevini de yönetim kurulundan bir üyeye bırakacağını açıkladı. Emmett Shear ve arkadaşları tarafından kurulan Twitch uygulaması, Justin Kan il Justin.tv’yi dönüştürülerek hayata geçirilmişti. Uzun süredir kullanılan uygulama, dünya çapında en çok tercih edilen uygulamalar arasına girmeyi başarmış ve yirmi dört saat yayın akışı sağlama sözünün de yerine getirmiştir.

BİRÇOK YAYINCI BU UYGULAMA İLE ÜNLENDİ

Emmett Shear’ın bebeği oldu! 16 yıllık CEO görevinden istifa etti!

Yirmi dört saat kesintisiz yayın gerçekleştiren Twitch uygulaması ile ülkemizde de birçok yayıncı şimdiki ününe sahip oldu. Uyguma ilk olarak Emmett Shear ve arkadaşları tarafından küçük bir kitleye hitap ederek hizmet vermeye başlamış olsa da oldukça kısa bir süre içerisinde tüm dünyada kullanılan uygulamalar arasına girmeyi başarmıştı. Emmett Shear, kurucusu olduğu Twitch uygulamasının CEO’luğundan bebeği olduğu için ayrıldığını açıkladı.

BEBEĞİ İŞİNİ BIRAKTIRDI

Emmett Shear, on altı yıllık çalışmalarına bebeği olduğu için son verdiğini açıkladı. Emmett Shear yaptığı açıklamalarında, ilk çocuğunun dünyaya gelmesinin ardından Twitch ve geleceği hakkında düşündüğünü, ailesi ile daha çok vakit geçirmesi gerektiğine karar verdiğini ve bu nedenle de CEO’luk görevinden ayrıldığını ifade etti. Emmett Shear, CEO’luk görevini yönetim kurulunda yer alan bir arkadaşına devredeceğini de ifade etti.

SONRAKİ HABER