Eğitim ödenekleri ile öğretmenlerden yeni talep geldi: "Ödenekler 1 maaş tutarı kadar olsun"

Öğretmenlere her eğitim öğretim öncesinde ödenen ücretlerden birisi olan eğitim ödeneği ile ilgili talepler gelmeye devam ediyor. Buna göre bugün ücretler belli olurken öğretmenlerden ise yeni talep geldi. Eğitim ödenekleri ile öğretmenlerden yeni talep geldi: "Ödenekler 1 maaş tutarı kadar olsun"

Eğitim ödenekleri ile öğretmenlerden yeni talep geldi: "Ödenekler 1 maaş tutarı kadar olsun"

Eğitim ödenekleri ile öğretmenlerden yeni talep geldi: "Ödenekler 1 maaş tutarı kadar olsun" Öğretmenlere her eğitim öğretim öncesinde ödenen ücretlerden birisi olan eğitim ödeneği ile ilgili talepler gelmeye devam ediyor. Buna göre bugün ücretler belli olurken öğretmenlerden ise yeni talep geldi.

Türkiye'de bugün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gelen açıklama ile birlikte öğretmenlere okul öncesi ödenen eğitim ödenekleri ile ilgili resmi açıklama geldi. Buna göre 12 Eylül'den itibaren ödenekler 1325 TL olarak ödenecek. Öğretmenlerden ise Twitter'da bu konu ile ilgili talep geldi.

Öğretmenler yaptığı açıklama ile birlikte eğitime hazırlık ödeneklerinin 1 maaş tutarı kadar olmasını talep ediyor. İşte sosyal medyadan konu ile ilgili gelen ilk tepkiler..

Eğitim ödenekleri ile öğretmenlerden yeni talep geldi: "Ödenekler 1 maaş tutarı kadar olsun"

Öğretmenlere ödenecek olan eğitime hazırlık ödeneği ile ilgili sosyal medyadan gelen bazı tepkiler..

"Eğitime hazırlık ödeneği 12 Eylül itibarıyla ödenmeye başlayacakmış. Bir top a4 kâğıdı fiyatları belli. 1300 küsür lira eğitim ödeneği neye yetecek? Acilen düzenleme istiyoruz. Öğretmenlerin isteği net:"

"2011 yılında yatan eğitim ödeneği 570 ₺ . Bir top A4 kağıdının fiyatı 5 ₺. 2022 yılında yatacak olan eğitim ödeneği 1325 ₺ . Bir top A4 kağıdının fiyatı 95 ₺. Hesabı siz yapın."

"12 Eylülden itibaren eğitim öğretim yardımı başlayacak. Ödenecek miktar ile öğretmenin hangi derdine derman olacaksa. 1325tl ile ogretmen eğitim öğretime hazilanması mümkün degil."

SONRAKİ HABER