Dışarı çıkma planı olanlar iptal etsin! Çok fena kar yağışı geliyor: Peş peşe alarm verildi

Hava durumu hakkında çok önemli bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda şiddetli sağanak yağış ve kar yağışı olacağı ifade edildi.

Dışarı çıkma planı olanlar iptal etsin! Çok fena kar yağışı geliyor: Peş peşe alarm verildi

Meteoroloji tarafından yapılan günlük hava durumu değerlendirmesine göre, ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu, Trakya ile Çanakkale'nin batısının gece saatlerinden itibaren aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR 

Yağışlar genellikle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olacak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar görülebilecek. Artvin, Hakkari, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde ise yer yer kuvvetli yağışlar bekleniyor.

CUMARTESİ AKŞAMI BAŞLIYOR 

Hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde azalacağı, ülkemiz genelinde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Özellikle Antalya'da Cumartesi gündüz, Mersin ve Adana'da Cumartesi akşamı ve gece çok kuvvetli sağanak yağışlar bekleniyor.

O ŞEHŞİRLER DİKKATLİ OLSUN

Ayrıca, Cumartesi günü ülke genelinde çok kuvvetli sağanak yağışlar etkili olacak. İstanbul, Bursa, Eskişehir, Ankara, İzmir, Zonguldak, Antalya, Mersin, Adana gibi şehirlerde dikkatli olunması gerekiyor.

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, Adana'nın özellikle tedbirli olması gerektiğini, baraj doluluk oranlarının arttığını, hafta sonu ülke genelinde önemli hava olayları beklendiğini ve Pazar günü İstanbul'da kar ihtimalinin devam ettiğini ifade etti.

SONRAKİ HABER