Dilan ve Engin Polat'ın Davasında Dramatik Gelişme: Avukat Tanıklık Yapmak İçin Başvurdu

Dilan ve Engin Polat Davasında Şok Gelişme: Avukat Devlet Tanığı Oluyor. Yüksek profilli kara para aklama davasındaki son gelişmeleri keşfedin.

Dilan ve Engin Polat'ın Davasında Dramatik Gelişme: Avukat Tanıklık Yapmak İçin Başvurdu

Dilan ve Engin Polat'ın kara para aklama suçlamalarıyla yargılandığı yüksek profilli dava, beklenmedik bir dönemeç aldı. Çiftin avukatı Ahmet Gün, etkin pişmanlık yasasından yararlanarak tanıklık yapmayı seçti.

Kara para aklama suçlamalarıyla tutuklanan Dilan ve Engin Polat çiftini zor bir durum bekliyor. Davanın kilit ismi olan avukatları Ahmet Gün, savcılıkla işbirliği yapmaya karar verdi. Bu gelişme, Polatlar'ın iddia edilen suç faaliyetlerinin karmaşık ağını çözebilir.

Ahmet Gün Kimdir?

Polat çiftinin mali müşaviri olan Ahmet Gün, şimdi soruşturmanın merkezinde yer alıyor. MASAK raporuna göre, Polat Ailesi'nin şirketlerine beş farklı şirket sahte fatura kesmiş. Bunlardan biri olan BYZ Gün Güzellik Kozmetik İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin kurucusu Ahmet Gün'ün kızı B.N.G. olduğu ortaya çıktı. Gün, paravan şirketler kurmak ve rüşvetle vergi borçlarını silmekle suçlanıyor.

Soruşturmanın Geleceği

Ahmet Gün'ün ifade verme kararıyla, Dilan ve Engin Polat'a karşı dava önemli bir ivme kazanması bekleniyor. Soruşturma devam ederken, Gün'ün tanıklığından çıkacak daha fazla detay merakla bekleniyor.

SONRAKİ HABER