Devlet hastanesinden akıl almaz talimat! 'Hemşireleri kırbaçlayarak çalıştırın' İddiası!

Gündeme damga vuran o konu tartışılmaya devam ederken devlet hastanesinin 'hemşireleri kırbaçlayarak çalıştırın' iddiasına yanıt geldi. O iddialar doğru mu? İşte detaylar...

Devlet hastanesinden akıl almaz talimat! 'Hemşireleri kırbaçlayarak çalıştırın' İddiası!

Son dönemlerde en çok gündeme gelen konular arasında yer alan sağlık çalışanlarına karşı gösterilen tavır ve davranış çok konuşulurken üzücü haber Erzurum'dan geldi. Bu defa meydana gelen durumda hasta yakınları yoktu. Bir sağlık çalışanının diğer meslektaşına uyguladığı psikolojik şiddet gündeme damga vurdu. 

 Erzurum Horasan Devlet Hastanesi'nde çalıştığını söyleyen bir sağlık çalışanının o iddiaları gündeme damga vurdu. Sağlık çalışanının ağır şekilde mobbinge maruz kaldığını iddia etmesi üzerine o iddialarla birlikte gelen olaylar ağızları açık bıraktı. Ses algılayan kameraların önünde yaşanan olay sonrası devreye Sağlık Bakanlığı da girerek gündemde büyük etki yarattı. 

Erzurum'da Devlet Hastanesinde Yaşanan Olay: Kırbaçlayın!

Erzurum'da devlet hastanesinde gerçekleştiği iddia edilen olay gündemde büyük etki yarattı. Uzun süredir sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet genellikle hasta yakınları ya da hasta tarafından olurken bu defa meslektaşın şiddeti gündeme geldi. Ağızları açık bırakan o cümleler sosyal medyadan duyuruldu. 

Devlet hastanesinden akıl almaz talimat! 'Hemşireleri kırbaçlayarak çalıştırın' İddiası!

Bir sosyal medya üzerinden gönderilen mesajda başhemşire Rahime Ö.Y.'nin pratisyen doktora hemşireleri kastederek 'Çalıştırıyor musunuz bunları? Çalıştırın ve kırbaçlayın' dediği iddia edildi. Bu iddialar gündeme gelirken olaylar büyüdü. Oldukça yoğun iş tempolarının yanı sıra hastaların önünde bu şekilde aşağılanmaktan rahatsız olduğunu dile getiren hemşire yardım istedi. 

Hemşirelere Destek Yağdı!

Sağlık çalışanı tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamanın ardından Erzurum İl Sağlık Müdürü'nden yanıt geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir Konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını söyleyen Bedir, oldukça üzgün olduğunu ve buna müsaade etmeyeceklerini dile getirdi. 

Konuyla ilgili soruşturmanın başlatılmasının ardından sosyal medyada gündem olan konuya birçok sosyal medya kullanıcısı yorum yaptı. Bu tür psikolojik şiddetin oldukça kötü olduğunu vurgulayan yorumlar gündem oldu. Olayın kısa süre içerisinde aydınlatılması bekleniyor. 

 

SONRAKİ HABER