Depremden etkilenen illerdeki uçuşlar ile ilgili THY’den açıklama! Hatay Havalimanı uçuşa kapatıldı

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,7 büyülüğündeki deprem Adana, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa olmak üzere birçok ili etkiledi. Deprem bölgesinde arama-kurtarma çalışmaları sürerken, depremden etkilenen illerdeki uçuşlar ile ilgili THY açıklama yaptı. 

Depremden etkilenen illerdeki uçuşlar ile ilgili THY’den açıklama! Hatay Havalimanı uçuşa kapatıldı

Hatay Havalimanı’nın tüm uçuşlara kapatıldığı belirtilirken, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman, Malatya havalimanlarının da sadece insani yardım ve arama- kurtarma ekiplerinin kullanımı için açık tutulduğu belirtildi. Adana, Diyarbakır, Elazığ seferleri kesintisiz devam ediyor. 

THY açıklama yaptı!

Türk Hava Yolları (THY), deprem bölgesine ulaşmak isteyen vatandaşlar için Adana, Diyarbakır, Elazığ uçuşlarının kesintisiz devam ettiğini duyurdu. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hatay Havalimanı’nın tüm uçuşlara kapalı olduğunu belirterek, Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya ve Adıyaman havalimanlarının da sadece insani yardım ve arama kurtarma ekiplerinin bölgelere ulaşımı için kullanılabildiği kaydedildi. 

Hatay Havalimanı tüm uçuşlara kapatıldı!

Deprem bölgesine ulaşmak isteyen vatandaşlar için Türk Hava Yolları’nın (THY) Adana, Diyarbakır ve Elazığ seferleri kesintisiz devam ettiğini aktaran Üstün; “Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonrası devletimizin tüm birimleriyle, milletimiz için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın bölgeye ulaşımını sağlamak üzere Adana, Elazığ ve Diyarbakır havalimanlarında operasyonlarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya ve Adıyaman havalimanlarını sadece insani yardım ve arama kurtarma ekiplerinin bölgelere kolay ulaşımı için değerlendiriyoruz. Hatay Havalimanı ise tüm uçuşlara kapatılmıştır” ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER