Depremde üç askerimiz şehit oldu! Askeri birliklerde depremden etkilendi!

Sabah saatlerinde meydana gelen depremde can kayıpları ve yaralıların olduğu açıklandı. Bunun yanı sıra, yaşanan depremde üç askerimizin de şehit olduğu haberini Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıkladı.

Depremde üç askerimiz şehit oldu! Askeri birliklerde depremden etkilendi!

7,4 büyüklüğünde meydana gelen deprem, merkez üssü hariç on ilde daha yıkıma neden oldu. Hastane ve polis evlerinin de aralarında olduğu birçok yapının yıkıldığına dair gelen açıklamalara ek olarak, askeri birliklerinde yaşanan depremde etkilendiği duyuruldu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, deprem nedeni ile üç askerimizin şehit olduğunu açıkladı.

BİRLİKLERDE YOKLAMA ALINIYOR

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, depremde üç askerimizin şehit olduğunu açıkladı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı açıklamalarda şu ifadelere de yer verdi; ‘’Silahlı Kuvvetler olarak hasar ve zayiat belirlemeye yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Maalesef 3 şehidimiz var. Yaralılarımız var. Şehitlerimiz ve yaralılarımızla ilgili gerekli çalışmalar yapılıyor. Birliklerimizde tekrar yoklamaları alıyoruz. Ulaşılamayan personelin olduğuna ilişkin bilgiler de var onları teyit etmeye çalışıyoruz. Yapmaya çalıştığımız en önemli konu enkaz altındaki personelimize ulaşabilmek. Diğer taraftan da bölgelerde valilerle gerekli koordinasyon sağlandı, gelen talepleri de karşılamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.’’

AFET ACİL DURUM KRİZ MERKEZİ KURULDU

Depremde üç askerimiz şehit oldu! Askeri birliklerde depremden etkilendi!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yaptığı açıklamalarda Afet Acil Durum Kriz Merkezi’nin kurulduğunu duyurdu. Bakan Hulusi Akar; ‘’Kriz merkezimiz yoğun şekilde çalışıyor. İlgili bakanlık ve kurumlarla temaslarımız sürüyor. Depremin meydana geldiği bölgelerde arama kurtarma ekiplerine ihtiyaç söz konusu. Biz de arama kurtarma faaliyetlerine katkı sağlaması için İnsani Yardım Tugayımızı ve timlerimizi bölgeye görevlendirdik. Sağlık ekiplerini, arama kurtarma ekiplerini ve araçlarını deprem bölgesine sevk etmek için uçaklarımızı seferber ettik. A400M dahil diğer nakliye uçaklarımız da gerekli ulaştırma hizmetini vermek için hazırlık durumunu en yüksek seviyeye çıkardı.’’ ifadelerine de açıklamalarında yer verdi.

SONRAKİ HABER