Dar gelirli ailelere devletten 7 bin 500 TL destek ödemesi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelere güzel haberi duyurdu. Aile bakanlığı, bugün yaptığı duyuru ile desteğe ihtiyaç duyan, geçinmekte zorlanan ailelere tek seferliğe mahsus bir nakit yardım yapacağını bildirdi.

Dar gelirli ailelere devletten 7 bin 500 TL destek ödemesi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan güzel haber geldi. Muhtaç ailelere nakit yardım yapacağını duyuran Aile bakanlığı yardımın tek seferlik olacağını da belirtti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bugün yayımladığı habere göre bu tek seferlik nakit yardımdan hangi aileler faydalanabilecek? Başvurular ne zaman, nereye yapılacak? Ödemeler ne zaman alınabilecek? Hepsi haberimizin detaylarında…

Aile Bakanlığı'ndan 7.500 TL nakit desteği verilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın son yaptığı açıklamalarda ihtiyaç sahibi ailelere tam 7.500 TL destek yapılması kararı kamuoyuna duyuruldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı özellikle son gelen zamlardan sonra dar gelirli olan ve geçinmekte zorlanan ailelere farklı başlıklar ve uygulamalar altından yardım desteğinde bulunan bir yapıdır. Son zamanlarda asgari ücrete gelen zamlardan sonra yapılan desteklerde de artışa gidilmiştir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yapacağı bir yardım da bugün ki açıklamaları ile ihtiyaç sahibi ailelere duyuruldu. Yapılacak olan yardımın tek seferliğe mahsus olmak üzere yapılacağı da yine açıklamalar arasında belirtildi. İlk ve son defa yapılacak olan bu yardım ile ihtiyaç sahibi, geçimi zor olan ve belirtilen şartları karşılayan ailelere 7.500 TL nakit yardım yapılacağı duyuruldu.

Aile Bakanlığı nakit yardımını hangi alanlarda yapacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yayımladığı son nakit ödeme desteği kampanyasının elektrik ve doğalgaz alanlarında olacağı açıklamalarında yer alıyor. Aile Bakanlığı doğalgaz yardımının aylık 900 lira ile 2.500 lira arasında değişeceğini, elektrik yardımının ise aylık 106 lira ile 206 lira arasında değişeceğini bildirdi. Bunlar ile beraber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelerin bu yardımdan faydalanabilmeleri için form doldurmaları gerektiğini belirtti. Formu dolduran vatandaşlar kimlik numarası ve faturası ile PTT şubelerinden fatura ödemelerini alabilecekler.

 

SONRAKİ HABER