Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde: Devletten ailelere 100 bin TL'ye kadar hibe desteği!

Cumhurbaşkanı, 81 ili yakından ilgilendiren önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ailelere hibe desteği müjdesi verdi. Başvuru yapan ailelere 100 bin TL’ye kadar hibe desteği yapılacağı konusunda açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjde: Devletten ailelere 100 bin TL'ye kadar hibe desteği!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre, başvuru yapan kişilere evlerinin tadilat için gereken destek ödemesinin verileceği ve bu ödemenin ise geri ödemesiz olacağı bilgisi yer alıyor. Cumhurbaşkanı tarafından onaylı geri ödemesiz tadilat ve onarım desteği ile ilgili tüm bilgiler işte sizlerle...

Devletten, ailelere hibe desteği müjdesi

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamadan edilen bilgilere göre, tadilat ve onarım adı altında ailelere hibe desteği verileceği bilgisi yer alıyor.  Gerekli şartları taşıyan ve başvuru yapan kişilere evlerinin tadilat için gereken destek ödemesi verileceği ve bu ödemenin ise geri ödemesiz olacağı açıklandı. Cumhurbaşkanı tarafından onaylı geri ödemesiz tadilat ve onarım desteği için belirlenen ödeme tutarları şu şekilde:

Ev onarımı için başvuru yapan kişilere 35 bin TL ila 100 bin TL’ye kadar hibe desteği sağlanacak.

Prefabrik ev yapımı için başvuru yapacak kişiler 200 bin TL’ye kadar hibe desteğinden yararlanabilecek.

Betonarme ev yapımları adı altında başvuru yapan kişilere ise 300 bin TL’ye kadar hibe desteği sağlanacak.

Belirtilen destek programları için başvuru yapmak isteyen kişilerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ya da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar il Genel Müdürlüğü aracılığıyla başvuru yapabilir.

Hibe desteğinden kimler yararlanabilir?

 Aile Bakanlığı Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Oturulamayacak durumda olan, eski, bakımsız ve sağlıksız evler için bakım-onarımı, betonarme ev yapım yardımı için ve  prefabrik ev yapım yardımı ile afet kapsamında ev eşyası alımı yardımından yararlanabilmek için gereken başvuru şartları şu şekilde:

Oturulamayacak kadar eski ve bakımsız  evlerde yaşayan kişiler, evi için gereken tadilat ve onarımı yapmaya maddi olanağı olmayan ihtiyaç sahibi ailelerin, hane içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olması durumunda söz konusu destek ödemesinden yaralanabilecek.

SONRAKİ HABER