Cumhurbaşkanı Erdoğan SON DAKİKA duyurdu! Yeni kabine belli oldu: İşte bakanlıklara atanan yeni isimler

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'deki Göreve Başlama Töreni'nin ardından Çankaya Köşkü'ne geçti ve Meclis'teki törenle mazbatasını alarak resmi olarak göreve başlayan Erdoğan Kabine'nin yeni üyelerini açıkladı. İşte tüm detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan SON DAKİKA duyurdu! Yeni kabine belli oldu

SON DAKİKA! Cumhurbaşkanı erdoğan yeni kabineyi açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'deki Göreve Başlama Töreni'nin ardından Çankaya Köşkü'ne geçtiği belirtilerek TBMM'deki törenle mazbatasını alarak resmi olarak göreve başladı ve yeni kabine üyelerini açıkladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI 

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

Demokrasimizin gücüne güç katan bir seçim sürecini tamamladık. Pek çok ilke sahne olan seçimlerin Türkiye'ye hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti kendi mecrasında akmaya devam edeceğini göstermiştir. Türkiye birer seçim yapmamış aynı zamanda gelecek asrının nasıl olacağına karar vermiştir. Türkiye bugün dünden daha güçlüdür. Yarınlarımız 28 Mayıs öncesine göre daha aydınlıktır. Seçimlerde sandığa tercihini yansıtan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yurt dışındaki kardeşlerimizi de ayrıca tebrik ediyorum. Şahsımı Cumhurbaşkanlığına layık gören vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Cumhur İttifakı'ndaki ortaklarımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Bizleri onurlandıran devlet ve hükümet başkanlarına tekrar minnetarlığımızı ifade ediyorum.

Türk cumhuriyetlerindeki kardeşlerimizle, dostlarımızla omuz omuza yol yürümeye devam edeceğiz. Umumudu ülkemize bağlamış hiçbir kardeşimizi mahçup etmeyeceğiz. 28 milyona yakın insanımızın teveccühüne mahsar olmanın sevincini yaşıyoruz. Bu bize büyük bir sorumluluk yüklüyor. Nasıl bugüne kadar milletin emanetine helal getirmediysek, bundan sonra da canımız pahasına bu emanete sahip çıkacağız. 85 milyonun birliği kardeşleriği ve esenliği için engellere aldırmadan çalışacağız. Şimdiye kadar beraber çalıştığımız, eski kabine üyelerimize huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. 28. dönem milletvekili olarak yüce Meclis'te mesaini sürdürecek arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk kabine üyeleri olarak adlarını tarihe yazdırdırlar.

YENİ KABİNEDEKİ BAKANLAR

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı

Cevdet yılmaz

Adalet Bakanlığı

Yılmaz Tunç

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Mahinur Özdemir Göktaş

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Vedat Işıkhan

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı

Mehmet Özhaseki

Dışişleri Bakanlığı

Hakan Fidan

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Alparslan Bayraktar

Gençlik ve Spor Bakanlığı

Osman Askın Bak

Hazine ve Maliye Bakanlığı

Mehmet Şimşek

İçişleri Bakanlığı

Ali Yerlikaya

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Mehmet Nuri Ersoy

Milli Eğitim Bakanlığı

Yusuf Tekin

Milli Savunma Bakanlığı

Yaşar Güler

Sağlık Bakanlığı

Fahrettin Koca

Sanayii ve Teknoloji Bakanlığı

Mehmet Fatih Kacır

Tarım ve Orman Bakanlığı

İbrahim Yumaklı

Ticaret Bakanlığı

Ömer Bolat

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Abdülkadir Uraloğlu

SONRAKİ HABER