Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Küba Devlet Başkanı ortak basın açıklaması! Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Küba Devlet Başkanı Miguel Mario Diaz-Canel Bermudez ortak basın açıklaması düzenliyor. Erdoğan'dan önemli açıklamalar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Küba Devlet Başkanı ortak basın açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Küba Devlet Başkanı Miguel Mario Diaz-Canel Bermudez arasında ortak basın toplantısı yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları haberimizde yer alıyor..

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR;

"Sayın Devlet Başkanı ve heyetine hoş geldiniz diyorum. Küba ile işbirliği ve dayanışmayı artırmayı önemsiyorum. Ticaret hacmimizi 200 milyon dolara çıkarma kararlılığımız teyit ettik. Yaptırımlardan kaynaklanan zorluklara rağmen firmalarımızın Küba'ya ilgisinin arttığını görüyoruz. İstanbul ve Havana arasında haftada 3 sefer düzenleyen THY, ekonomik ve sosyal ilişkilerimize önemli katkılar yapıyor.

Türk şirketlerin Küba'daki yatırımları daha da aratacaktır. Latin Amerike ve Karayipler ile ilişkilerimiz dış politikamızın temel sütunlarından birini oluşturuyor. Sayın Devlet Başkanı ile ortak aşı yatırımlarına girmeyi de görüştük. Dost Küba halkına buradan selamlarımı iletiyorum. İmzalanan anlaşmaların hayırlara vesile olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

KÜBA DEVLET BAŞKANI BERMUDEZ'İN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI;

"Sayın Erdoğan ile yaptığımız görüşmede her iki ülke arasındaki ilişkilerimizi geliştirmeyi teyit ettik. Son aylarda ticari ikili ilişkiler konusunda mevcut bir ilerleme olsa da finansal işbirliklerimizi çeşitlendirmek adına mutabakata vardık. Başkan Erdoğan'ın 2015 yılındaki Küba ziyareti önemli izler bıraktı. Yeniden Küba'ya bekliyoruz sizleri." şeklinde konuştu.

SONRAKİ HABER