Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! Öğrencilere aylık 10 GB internet verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yükseköğrenim öğrencilerine seçim öncesinde birçok vaatlerde bulunmuştu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada  üniversitesi öğrencilerine cep telefonu ve aylık 10 GB kadar internet verileceği bilgisi verildi.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! Öğrencilere aylık 10 GB internet verilecek

Seçim öncesi yapılan konuşmada yer alan cep telefonu ve aylık 10 GB kadar internetin ne zaman gerçekleşeceği merak konusu olurken, cep telefonu ve aylık 10 GB internet kimlere ve hangi şartlar altında verileceği merak konusu oldu. 10 GB internet ve Cep telefonu ile ilgili son dakika gelişmeler haberimizin devamında sizlerle birlikte..

10 GB internet ne zaman verilecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada aylık 10 GB internet ve vergisiz telefon, bilgisayar satışlarından yükseköğrenimde eğitim alan öğrencilere sağlanacağı bilgisi verildi. Yükseköğrenim yüksekokullar ve üniversiteleri kapsayan öğretimdir. Ortaöğretimden sonra gelmektedir. Önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri de içerisine alır. Bu demek oluyor ki vergisiz telefon, bilgisayar ve aylık 10 GB internet avantajlarından önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerde yararlanabilecek. Cep telefonu ve aylık 10 GB internet halkının ne zaman uygulamaya geçeceği ise merak konusu oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen 10 GB internetin ne zaman uygulamaya geçeceği henüz belli olmasa da, önümüzdeki günlerde tüm yükseköğretim öğrencilerinin hizmetine sunulması bekleniyor

Yükseköğretim öğrencilerine vergisiz cep telefonu verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim öncesi yapmış olduğu açıklamalarla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim öncesi yapmış olduğu konuşmada yükseköğretim öğrencileri için birbirinden farklı projelerden bahsetmiş olsa da öğrenciler tarafından en çok dikkat çeken konu vergisiz cep telefonları oldu. Erdoğan tarafından yapılan açıklamada yükseköğretim öğrencileri vergisiz cep telefonu verileceği bildirildi.

Bilindiği üzere telefon satışlarında ÖTV, KDV, Kültür Bakanlığı payı, TRT bandrol gibi vergi uygulaması yapılmaktadır. Bu durumda da yükseköğrenim öğrencileri belirtilen tüm vergileri ödemeden bir defaya mahsus olmak üzere telefon alabilecek.

SONRAKİ HABER