Cumhurbaşkanı Erdoğan bir müjdeyi daha duyurdu! Bundan sonra bu şekilde olacak: Flaş açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir müjde daha vererek önemli değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir müjdeyi daha duyurdu! Bundan sonra bu şekilde olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen programda AK Parti seçim beyannamesini açıklamıştı. Yapılan bu açıklamada kamuda mülakatların kaldırılacağını belirtti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında işe alımların sınav başarısına göre olacağını bildirdi. 

Bu konu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında "İşe alımları sınavlardaki başarı sırasına göre yapacağız" ifadelerini kullandı. 

ERDOĞAN MÜJDELERİ VERDİ

Canlı yayında seçim vaatlerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuda mülakatın kaldırılacağını aktardı. Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında şu fiadelere yer verdi:

"Kamuya işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız.

Ekonomimizi; yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyütmeyi sürdüreceğiz. Enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara düşürerek, ülkemizi bu sorundan mutlaka kurtaracağız. Memurundan emeklisine ve işçisine kadar çalışanlarımızın ücretlerini daima enflasyonun üzerinde artırarak, refah düzeylerini yükselteceğiz."

DİJİTAL TÜRK LİRASI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan dijital Türk Lirası projesi hakkında da değerlendirmelerde bulundu ve şu ifadeleri kullandı:

"Kamuya işe alımları, görevin getirdiği zorunluluklar dışında mülakatı kaldırarak, gençlerimizin sınavlardaki başarı sıralamasına göre yapacağız. Girişimcilerimize verdiğimiz destekle ülkemizden en kısa sürede 15 adet milyar dolar ve 5 adet on milyar dolar değerinde şirket çıkmasını sağlayacağız. Üretimin tabana yayılmasında çok önemli görev ifa eden KOBİ’lerimizi, büyüyen ekonomimizin lokomotifleri olarak, finansmandan istihdama her alanda daha güçlü şekilde destekleyeceğiz. Bugüne kadar hassasiyetle devam ettirdiğimiz bütçe disiplininden önümüzdeki dönemde de taviz vermeyeceğiz. Tasarım ve kriptoloji altyapısını kurduğumuz yeni nesil Dijital Türk Lirası projemizi hayata geçireceğiz"

SONRAKİ HABER