Cumartesi ve Pazar hangi illere kaç cm kar yağacak? 35 ilde yoğun kar yağışı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu hafta sonu 35 ilde yoğun kar yapacağını duyurdu. Peki, yarın (Cumartesi) ve Pazar hangi illerde kaç cm kar yapacak? İşte detaylar…

Cumartesi ve Pazar hangi illere kaç cm kar yağacak? 35 ilde yoğun kar yağışı

Türkiye’de kuraklık uyarıları tüm zilleri çaldırırken bugün Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden müjde niteliğinde sona dakika açıklama geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) bu Cumartesi ve Pazar Günü (28-29 Ocak 2023) 35 ilimizde kar yapışı olacağını belirtti.

Doğu Anadolu Bölgesinin tamamında önümüzde ki 2 gün boyunca yoğun kar yağışı olacağını belirten MGM, İç Anadolu Bölgesinde Cumartesi günü karla karışık yağmurun, Pazar günü ise bazı iller hariç yoğun kar yağışı beklediklerini söyledi. Ama İç Anadolu Bölgesinde Pazartesi günü gece saatlerinden itibaren tüm illerinde yoğun kar yağışı olacak ve 5 gün devam edecek.

Peki, yarından itibaren hangi illere kar yağacak? Cumartesi ve Pazar hangi illere kaç cm kar yağacak? İşte detaylar…

Meteoroloji’nin yayınladığı son hava durumu raporuna göre Doğu Anadolu Bölgesinde yarından itibaren 5 gün boyunca aralıksız kar yağışı olacak.

Cumartesi ve Pazar hangi illere kaç cm kar yağacak? 35 ilde yoğun kar yağışı

Yarından itibaren kar yağışlarının önümüzde ki Pazartesi gününe kadar Malatya, Sivas ve Elazığ’da kar kalınlığının 30 santimetreyi geçmesi beklenirken yüksel yerlerde 50 Cm’yi geçmesi bekleniyor.

Cumartesi ve Pazar hangi illere kaç cm kar yağacak? 35 ilde yoğun kar yağışı - Resim : 2

Erzurum, Elazığ, Bitlis, Batman, Muş, Erzincan, Van ve Kars’ın iç kesimlerinde kar kalınlığının önümüzde ki 3 gün içinde 40-50 santimetreyi aşması beklenirken, yüksek kesimlerde bu rakamların 1,5-2 metreyi aşabileceği belirtildi.

Cumartesi ve Pazar hangi illere kaç cm kar yağacak? 35 ilde yoğun kar yağışı - Resim : 3

Ankara, Kırşehir, Kırıkkale, Bilecik, Eskişehir ve Afyonkarahisar’da Pazartesi gününe kadar kar kalınlığının 10-15 cm olması beklenirken Kayseri, Niğde, Nevşehir, Çorum ve Yozgat’ta 20-25 santimetreye kadar ulaşması bekleniyor.

 

SONRAKİ HABER