Cem Uzan'ın Genç Parti'sinden 4 kişilik aileye 850 Bin TL vatandaşlık parası

Cem Uzan'ın Genç Parti'sinden 4 kişilik aileye 850 Bin TL vatandaşlık parası
Cem Uzan'ın Gençlik Partisi Sözcüsü Metin Altmışkara'dan vatandaşlık ücretiyle ilgili dikkat çeken açıklama geldi! 4 kişilik her aile 850 bin TL alacak.

2002 yılında Cem Uzan tarafından kurulan Genç Parti Meclis Başkanvekili ve 1.İzmir Bölge Milletvekili Aday Adayı 1.lik. Metin Altmışkara, Vatandaşlık Parası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Vatandaşlık Parası vaatleri herkesi şaşırtsa da sevindirirken, ödenecek paranın miktarı da Genç Parti'nin Meclis'e girmesiyle belli oldu. 18 yaşının üzerindeki kişiler 10.000 Euro'luk vatandaşlığa kabul ödemesinden yararlanabilir. Detaylar burada....

Genç Parti'den kişi başı 10 bin euro vatandaşlık parası

Genç parti sözcüsü Av. Metin Altmışkara geçtiğimiz günlerde Genç Parti'nin 5 büyük projesini açıkladı. ÖTV'siz araç sahibi olmaktan çiftçilere yardıma kadar pek çok projeden bahsedilirken en dikkat çeken proje vatandaşlık ödemesi oldu.

Açıklamada, Genç Parti'nin meclise girmesi halinde 18 yaşını dolduran ve doğal olarak Türk vatandaşı olan kişilere 10 bin avro vatandaşlık ödeneği alabilecekleri belirtildi. Bu da yaklaşık 214.000 TL'ye mal olacak. 4 kişilik bir ailede bu toplam 850.000 TL'yi aşıyor. Emekli maaşları ve memur maaşlarının avroya bağlanması yönündeki taahhütler büyük ilgi gördü.

Vatandaşlığa kabul ödemeleri ne zaman yapılır?

Genç parti sözcüsü Av. Metin Altmışkara'nın açıklamasına göre, Genç Parti Meclis'e girerse 18 yaşını dolduran tüm Türk vatandaşlarına 10 bin euro vatandaşlık verecek. Bu miktar 4 kişilik bir aile için yaklaşık 850.000 TL'dir.

Dört kişilik bir aile için 40 bin avroluk yatırım yapıldığını belirten bu açıklamalar vatandaşların ilgisini çekti. Cumhuriyetin 100. yılında yani 29 Ekim 2023'te Genç Parti'nin Meclis'e girmesi durumunda 18 yaşını doldurmuş ve doğal Türk vatandaşlarının hesaplarına 10 bin avro ödenecek.