Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den yeni EYT açıklaması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Malatya AFAD Koordinasyon Merkezinde açıklama yaptı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi hakkında konuşan Bakan Bilgin: “Kimsenin herhangi bir hak kaybı olmayacaktır” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den yeni EYT açıklaması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Malatya AFAD Koordinasyon Merkezinde toplantı yaptı. Toplantının ardından basın açıklamasında bulunan Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi ile ilgili konuştu. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

“Hiçbir gecikme, hiçbir hak kaybı söz konusu olmayacaktır”

Türkiye’nin yirmi yılı aşkın problemi olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) sorununu çözdüklerini ancak sevincin buruk bir sevince dönüştüğünü vurgulayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin:

“Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) sorununu çözmüştük. Bu sorun Türkiye’nin 20 yılı aşkın yaşadığı bir konuydu. Bu çözüldü. Fakat onun sevinci buruk bir sevince dönüştü. Bölgemizde de EYT’ye ya da diğer emeklilik normal aşamalardan geçerek emekli olmak isteyen yurttaşlarımızın bu taleplerini karşılıyoruz. Çalışmalarımız bizim Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) çalışmaları devam ediyor. Bu konuda da kimsenin herhangi bir hak kaybı olmayacaktır. Onun bilinmesini isterim. Hiç kimsenin hak kaybına maruz kalmayacağının altını çizmek isterim. Buralarda herhangi bir gecikme olduğu zaman da onlar telafi edilecektir. Hiçbir gecikme, hiçbir hak kaybı söz konusu olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

“Geleceğimizi yeniden kuracağız”

Açıklamalarının devamında bölgede iş hayatının yeniden canlanması, ekonominin yeniden harekete geçmesi, insanların çarşıda pazarda yeniden görünebilmesi için bizim bu destekleri vermemiz lazım diye belirten Bakan Bilgin: “Bu destekleri Türk devleti elinden gelen büyün destekleri verecektir. Biz de bakanlık olarak üstümüze düşen bütün görevleri yapacağız. Cumhurbaşkanımız dün de grup toplantısında bahsettiler Türkiye Cumhuriyeti bir sosyal devlettir. Vatandaşının bütün ihtiyaçlarını karşılamak üzere bütün kurumlarıyla milletimizin, bölgemizin hizmetindedir. Bu konuda bütün talepleri karşılayacağımız bütün imkanları seferber edeceğimizi belirtmek isterim. Acıları ortadan kaldırmak mümkün değildir ama acılarımızı paylaşarak azaltacağız. Önümüzdeki bütün sorunları çözerek geleceğe hazırlanacağız. Geleceğimizi yeniden kuracağız” ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER