Bugünden itibaren başladı: 65 yaş ve üstü 11:00 - 18:00 arasında dışarı çıkmasın! Günlerce devam edecek

Bugün çok önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada bugünden itibaren başladığı belirtilerek günlerce devam edeceği ve 65 yaş ve üstü 11:00 - 18:00 arasında dışarı çıkmaması gerektiği ifade edildi.

Bugünden itibaren başladı: 65 yaş ve üstü 11:00 - 18:00 arasında dışarı çıkmasın

65 yaş ve üstü vatandaşlar 11:00 - 18:00 sağanak nedeniyle dışarı çıkmasın. Bu sabah Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, saat 11:00 ile 18:00 arasında bazı şehirlerde kuvvetli sağanak yağış beklendiği ve bu yağışlardan dolayı 65 yaş ve üstü vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği ifade edildi. Yağış nedeniyle oluşabilecek sel, su baskını, yıldırım, dolu ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtilerek bu gibi sorunlardan dolayı 65 yaş ve üstü vatandaşların dışarı çıkmaması gerektiği bildirildi. 

DIŞARI ÇIKMAMALARI GEREKİYOR 

Özellikle 65 yaş ve üstü vatandaşların sağlıkları için bu saatlerde dışarı çıkmamaları tavsiye edilirken yaşlıların bağışıklık sistemleri daha zayıf olduğu için yağışlı havada hastalanma risklerinin daha yüksek olduğu ayarı yaşanabilecek olan olumsuzluklarda hayati tehlike olduğundan dolayı dışarı çıkmamaları gerektiği ifade edildi.

SAĞANAK YAĞIŞ OLACAK 

Türkiye'nin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyılarının iç kesimleri, Ordu'nun iç kesimleri, Ağrı'nın güney, Van'ın kuzey ve doğu ilçeleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı belirtilen MGM açıklamasında diğer yerlerin az bulutlu geçeceği aktarıldı. 

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, batı ve güney kıyılarımızda mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde olacağı belirtilen açıklamanın devamında doğu kesimlerde normallerinin 1-3 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği vurgulandı.

SONRAKİ HABER