Bugün saat 17:00'da açıklaması bekleniyordu! Sinan Oğan'ın kimi destekleyeceği belli oldu: Az önce canlı yayında açıkladı

Cumhurbaşkanı seçimlerinde son viraja girildi. Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı ikinci tur için yeni hamleler yapıldığı belirtilerek Sinan Oğan'ın kimi destekleyeceği de merak konusu oldu.

Bugün saat 17:00'da açıklaması bekleniyordu! Sinan Oğan'ın kimi destekleyeceği belli oldu

Cumhurbaşkanı seçimleri ikinci turunda son viraja girildi. İlk turda kıl payı Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yarışacağı bildirildi. TGRT Haber’de Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici önemli açıklamalarda bulundu ve Sinan Oğan'ın kimi destekleyeceğini paylaştı. 

MUSTAFA DESTİCİ AÇIKLAMA YAPTI

Öte yandan ATA İttifakı’nın bileşenlerinin de tutumları ikinci turun sonucunu etkileyeceği belirtilerek ikinci turun kilit ismi ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Sinan Oğan’ın hangi ittifaktan yana tutum sergileyeceği merak konusu oldu.

TGRT Haber’den Ercan Gürses Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Sinan Oğan'ın bu süreçte müstakil davrandığını aktardı. Bu noktada Destici'nin açıklamalarının devamı şöyle oldu:

SİNAN OĞAN KİMİ DESTEKLEYECEK?

"Cumhurbaşkanımız ile görüşme yaptı. Aynı camianın insanlarıyız. Geldiğimiz noktada öne 4 maddeyi öne sürdüler. Ben bu öne sürdüğünüz maddeleri zaten Millet İttifakı yapıyor, dedim. Oğan maddeler konusunda ikna olmuş gibi gözüküyor. Oğan'ın 4 maddesinin aksine hareket eden 7'li masadır. Geriye sığınmacılar kalıyor. Sinan Oğan, Erdoğan'a desteğini açıklayacak. Yüzde 99 saat 17'de deteğini açıklayacak. Ümit Özdağ'ın Sinan Oğan'a nötür kalması konusunda tavsiyelerde bulunduğu söyleniyor. Oğan, Erdoğan ile görüştükten sonra bu kararını aldığını bana söylediler. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Ümit Özdağ ile görüşecek"

SONRAKİ HABER