Bu 4 şehirde yaşayanlar dikkat! Saat verilerek uyarı yapıldı: Çok kuvvetli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden kar yağışı uyarısı yapıldı ve bu 4 şehirde yaşayanların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği ifade edildi.

Bu 4 şehirde yaşayanlar dikkat! Saat verilerek uyarı yapıldı: Çok kuvvetli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen uyarıya göre, Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan illerinde kuvvetli kar yağışı bekleniyor. Olası olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları isteniyor.

Kuvvetli Kar Yağışı Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan illerinde kuvvetli kar yağışı beklendiğini açıkladı. Uyarıda, bu durumun pazartesi gece saatlerine kadar etkili olabileceği belirtilirken, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.

Kar Yağışı Olacak

Meteoroloji'den gelen son değerlendirmelere göre, Erzurum, Ardahan, Ağrı ve Kars illerinde beklenen kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışlarına dair uyarılar yapıldı.

Gece saatlerinden itibaren etkili olması beklenen yağışlar, Pazartesi sabah saatlerine kadar devam edecek. Ulaşımda olası aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları önemle vurgulandı.

Pazartesi Gece Saatlerinde Etkisini Kaybedecek

Meteoroloji, kuvvetli kar yağışlarının Pazartesi gece saatlerinde etkisini kaybetmesi öngörülse de, bu süreçte alınacak önlemlerin önemine işaret etti. Yolculuk yapacak olanların ve bölgede yaşayanların, güzergahlarını ve hava durumunu önceden kontrol etmeleri önerildi.

SONRAKİ HABER