Brent petrolde hareketlilik devam ediyor! Güncel benzin, motorin, LPG fiyatları!

Akaryakıt fiyatlarında son durumu merak eden kamuoyu araştırmalarını sürdürüyor. Benzin ve motorin fiyatlarını merak eden vatandaş kurda değişen fiyatların akaryakıt sektöründe ne kadar etkili olduğunu merak ediyor.

Brent petrolde hareketlilik devam ediyor! Güncel benzin, motorin, LPG fiyatları!

Brent petrol fiyatları ve döviz kurlarında yaşanan değişikliklerle birlikte güncel benzin ve motorin fiyatları merak konusu oldu. Akaryakıt fiyatları kamuoyunun merak ettiği ve arama motorlarında en çok arattığı konular arasında yerini aldı. Güncel benzin ve motorin fiyatları, kamuoyu tarafından araştırılırken güncel benzin ve motorin (akaryakıt) fiyatları ne kadar oldu? Benzin litre fiyatı ve motorin litre fiyatı kaç TL’leri buldu, dizel yakıt için ne kadar ücret isteniyor? Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler için akaryakıt güncel fiyatları ne? Tüm soruların cevapları haberimizin devamında.

Akaryakıtta güncel fiyatlar ne oldu

Brent petrol ve dolar/TL kurundaki sürekli yaşanan değişiklikler ve hareketlilikler akaryakıt fiyatlarını da etkiledi. Benzin istasyonlarına uğramadan önce tek tek fiyat araştıran vatandaş güncel akaryakıt fiyatlarını araştırır oldu. Üst üste sürekli zam alan sektörlerden biri de şüphesiz akaryakıt sektörü oldu. Artan akaryakıt fiyatlarından sonra bir araba deposunu iki katı fiyatına dolduran vatandaş Küresel petrol fiyatlarındaki dalgalanmaların ardın yeni akaryakıt fiyatlarına gözlerini dikti. Merakla güncel akaryakıt fiyatlarını araştıran vatandaşa işte güncel akaryakıt fiyatları. (İstanbul, Ankara ve İzmir için)

Akaryakıtta güncel fiyatlar

  • İstanbul Anadolu yakası için benzinin litresi 21,19 TL iken motorinin fiyatı 19,34 TL olarak açıklandı.
  • İstanbul Avrupa yakası için benzinin litresi 21,24 TL iken motorinin fiyatı 19,39 TL olarak açıklandı.
  • Ankara için benzinin litresi 21,60 TL iken motorinin fiyatı 19,75 TL olarak açıklandı.
  • İzmir için benzinin litresi 21,59 TL iken motorinin fiyatı 19,83 TL olarak açıklandı.

Açıklanan habere göre ülkemizde benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payı ekleniyor bunun üzerine KDV hariç fiyatı sunuluyor. Gümrüksüz rafineri fiyatı hesaplanırken ise Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek hesaplanıyor.

SONRAKİ HABER