Brent petrol varil fiyatı düştü! Akaryakıtın 20 liranın altına düşmesi bekleniyor!

Brent petrol piyasasındaki dalgalanmalar son günlerde aşağı yönlü hareket ediyor. Brent petrolün varil fiyatındaki değişiklikler, ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarının da sürekli olarak güncellenmesine neden oluyor.

Brent petrol varil fiyatı düştü! Akaryakıtın 20 liranın altına düşmesi bekleniyor!

Küresel piyasada yaşanan gelişmelerin ardından Brent petrolün varil fiyatından aşağı yönlü bir hareket meydana geldi. Meydana gelen aşağı yönlü hareket ile Brent petrolün varil fiyatı 75 doların altına kadar geriledi. Brent petrolün varil fiyatının 75 doların altına inmesinin ardından, motorine bir indirimin daha gelmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz gün motorine gelen 71 kuruşluk indirimin ardından, motorinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren bir indirim daha geleceği bilgisi öğrenildi. Beklenen indirimin gelmesi halinde motorinin litre fiyatı 20 liranın altına düşecek. Araç sahipleri motorinin litre fiyatına yansıtılacak indirimi heyecanla bekliyor.

BANKA İFLASLARI BRENT PETROLÜ ETKİLEDİ

Brent petrol varil fiyatı düştü! Akaryakıtın 20 liranın altına düşmesi bekleniyor!

Amerika Birleşik Devletleri'nde yer alan üç bankanın art arda batması, Amerika Birleşik Devletleri’nin ekonomik görünümüne ilişkin bazı belirsizliklerin artmasına neden oldu. Bankaların iflas etmesinin ardından petrol fiyatlarında da değişiklikler meydana geldi. Brent petrolün varil fiyatı yaşanan bu gelişmelerin ardından 75 doların altına indi. Brent petrolün varil fiyatının düşmesi ile motorinde geçerli olacak indirim bekleniyor. Söz konusu indirimin bu gece yarısından itibaren geçerli olması bekleniyor.

MOTORİNE 1,34 TL İNDİRİM GELİYOR

Geçtiğimiz gün motorinin litre fiyatına 71 kuruşluk bir indirim gelmişti. Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan bankaların art arda iflas etmesinden sonra Brent petrol fiyatlarında da gerileme meydana geldi. Yaşanan düşüşün ardından bu gece yarısından itibaren o geçerli olacak motorin indiriminin gelmesi bekleniyor. Söz konusu motorun indiriminin 1,34 TL olacağı bildirildi. Bu indirimin uygula olmasıyla motorinin litre fiyatı 20 liranın altına inecek. Akaryakıttaki indirim sadece motorin grubunu kapsıyor ve benzin fiyatında herhangi bir değişiklik gündeme gelmiyor.

SONRAKİ HABER