BOTAŞ açıkladı: Sanayi doğalgazına indirim geldi!

BOTAŞ açıkladı: Sanayi doğalgazına indirim geldi!
BOTAŞ tarafından yapılan açıklama, doğalgazda indirim mi yapıldı sorusunun cevabının araştırılmasına neden oldu. BOTAŞ yaptığı açıklama ile şubat ayından itibaren geçerli olacak indirim müjdesini verdi.

BOTAŞ tarafından gelen açıklama ile doğalgaza indirimin gelip gelmediği en çok aranan konuların başında yer almaya başladı. Sanayi kuruluşlarını ilgilendiren BOTAŞ açıklaması, doğalgaz tüketimlerinde ne kadar indirim yapıldığının araştırılmaya başlanmasına neden oldu. Birçok sanayi kuruluşu, BOTAŞ’ın yaptığı açıklamanın ardından doğalgaza gelen indirimin ne kadar olduğunu ve doğalgaz indiriminin hangi tarihten itibaren geçerli olacağını araştırmaya başladı.

DOĞALGAZDA İNDİRİM MÜJDESİ

BOTAŞ tarafından yapılan açıklama ile sanayide kullanılan doğalgaza, şubat ayından itibaren geçerli olacak bir indirim yapıldığı duyuruldu. BOTAŞ, şubat ayı itibari ile elektrik üretim amaçlı gazın satış fiyatında yüzde 16,67 indirime gidildiğini duyurdu.

İNDİRİM ŞUBATTAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

BOTAŞ tarafından yapılan doğalgaz indirimi ile birçok sanayi kuruluşu, indirimin oranını araştırmaya başladı. Aynı zamanda, yapılan doğalgaz indiriminin hangi tarihten itibaren geçerli olacağı da merak uyandıran bir başka konu oldu. BOTAŞ yaptığı açıklamalarda; şubat itibari ile elektrik üretim amaçlı gazın satış fiyatında yüzde 16,67, sanayi kuruluşlarında ise, yüzde 13,30 ila 17,22 arasında indirime gidildiğini duyurdu. İki farklı kalemde yapılan indirimler, sanayi kuruluşlarının artan maliyet tutarlarını bir nebzede olsa rahatlatabilir. Elektrik üretim amaçlı gaz satış fiyatında yüzde 16,67 oranında bir indirim açıklanırken bunun yanı sıra, sanayi kurulularındaki doğalgaza ise yüzde 13,30 ile yüzde 17,22 oranında bir indirim yapıldığı BOTAŞ yetkilileri tarafından açıklandı. Yapılan indirimlerin ise, 2023 yılının şubat ayından itibaren geçerli olacağının altı çizildi. Bu durumda, sanayi kuruluşlarının şubat ayı tüketimleri, faturalara indirimli olarak yansıtılacak.