Bolu depremi herkesi korkuttu! Uzman isim deprem beklediklerini açıklamıştı!

Bolu’da dün meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki deprem herkesi korkuttu. Bolu depreminin, beklenen İstanbul depremini tetikleyip tetiklemediği ise, en çok merak edilen konular arasında yer aldı. Naci Görür ise, açıklamalarda bulundu.

Bolu depremi herkesi korkuttu! Uzman isim deprem beklediklerini açıklamıştı!

Dün öğle saatlerinde Bolu’da meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki deprem, İstanbul dahil farkı illerde de hissedildi. Kahramanmaraş depremlerinin ardından tekrar gündeme gelen İstanbul depremi nedeni ile endişe içerisinde olan milyonlarca İstanbullu, Bolu depremi ile iyice korktu.

Uzman isim Prof. Dr. Naci Görür, Bolu’da meydana gelen depreme dair paylaşımlarda bulundu. 4,8 büyüklüğünde öğle saatlerinde meydana gelen depremin ardından bölgede, akşam saatlerinde 3,9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Prof. Dr. Naci Görür’ün ilk açıklamalarında şu bilgiler yer aldı; ‘’Deprem Kuzey Anadolu Fay zonu içerisinde. Bu deprem Kuzey Anadolu Fayı’nın 1999 depreminde kurulmayan bir kesiminin kırılması ile oluştu. Buranın kırılmasını zaten beklediğimizi söyleyip yazıyorduk.’’

BOLU DEPREMİ KORKUTTU

Bolu depremi herkesi korkuttu! Uzman isim deprem beklediklerini açıklamıştı!

Dün öğle saatlerinde Bolu merkezde meydana gelen deprem herkesi korkuttu. 4,8 büyüklüğünde meydana gelen deprem, İstanbul’dan da hissedildi. Büyük İstanbul depremi endişesi ile yaşayan milyonlarca İstanbullu, dünkü Bolu depreminde büyük bir korku yaşadı. Bolu depreminin, İstanbul depremini etkileyip etkilemeyeceğine dair tartışmalar ise, gündeme geldi. Uzman isimler, Bolu depreminin Marmara depremini etkilemediğini ifade etti.

ŞUBAT AYI DEPREMLERDE GEÇTİ

6 Şubat günü meydana gelen Kahramanmaraş depremlerinin ardından, ülkemizin birçok ilinde peşi sıra depremler meydana gelmeye devam etti. Fay hatlarının tetiklenmesi ile meydana gelen depremler, tüm yurtta korku ve endişeye neden oldu. Kahramanmaraş depremleri, on bir ilimizde büyük yıkımlara neden oldu ve bu iller arasında en büyük yıkımı Hatay aldı. Meydana gelen depremler nedeni ile elli bine yakın vatandaşımız ise, maalesef hayatını kaybetti.

SONRAKİ HABER