Batan yük gemisinden acı haber geldi! Batman'dan da kara haber geldi! Hayatını kaybedenler var

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi açıklarında aşırı yağış ve fırtınadan batan Türk bayraklı 'Kafkametler' adlı kuru yük gemisinin bulunması için Sahil Güvenlik, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Kıyı Emniyeti ekiplerinin çalışmalarının devam ettiği ve ölü sayısının arttığı ifade edildi.

Batan yük gemisinden acı haber geldi! Batman'dan da kara haber geldi! Hayatını kaybedenler var

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi açıklarında, aşırı yağış ve fırtına nedeniyle batan 'Kafkametler' adlı Türk bayraklı kuru yük gemisi için yürütülen kurtarma çalışmaları devam ediyor. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik, ve Kıyı Emniyeti ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında kayıp 12 mürettebatın içinde bulunduğu geminin bir mürettebatının cansız bedenine ulaşıldı.

İLETİŞİM KURULAMADI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarıları sonrasında meydana gelen kuvvetli fırtına ve yağışlar, Kdz. Ereğli ilçesinde yaşamı olumsuz etkiledi. İzmir'e kuru yük taşıyan Kafkametler gemisi, fırtına nedeniyle liman içine sürüklenerek mendireğe çarptıktan sonra battı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, geminin çarpmanın ardından battığını ve mürettebatla iletişim kurulamadığını açıkladı.

Kurtarma operasyonu, hava şartlarının elverişli olmasıyla birlikte Sahil Güvenlik Komutanlığı, AFAD, jandarma, itfaiye ve dalgıç ekipleri tarafından başlatıldı. Geminin mürettebatından bir kişinin cansız bedenine ulaşılırken, diğer mürettebat hala kayıp.

HAYATINI KAYBEDENLER VAR 

Ayrıca, Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki bu trajik olayın yanı sıra Batman'da meydana gelen sel felaketi de 3 çocuğun kaybolmasına neden oldu. Sabah saatlerinde gelen acı haberle, kayıp 3 çocuğun cansız bedenine ulaşıldı.

SONRAKİ HABER