Bard artık devrede! Google uygulamalarına yapay zeka desteğini ekledi!

Geçtiğimiz gün Google, Workspace uygulamalarına kısa süre içerisinde yapay zekanın entegre edileceğini açıklamıştı. Google tarafından gelen son haberlere göre, birçok uygulamaya yapay zeka Bard entegre edildi.

Bard artık devrede! Google uygulamalarına yapay zeka desteğini ekledi!

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT, Google’ın yapay zeka çalışmalarının gölgede kalmasına neden olmuştu. Aslında oldukça uzun zamandır Google, haritalar gibi uygulamalarında yapay zekayı kullansa da ChatGPT, bu kısmın göz ardı edilmesine neden oldu.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Google personellerine, kırmızı koda sahip bir mesaj göndermiş ve ürünlere yapay zekanın entegre edilmesinde çalışmaların hızlandırılmasını istemişti. Bu mesajın ardından Google; Gmail, Google Dokümanlar ve e-tablo gibi uygulamalarda Bard isimli yapay zeka desteğinin eklendiğini açıkladı. Yapay zeka desteği ile iş uygulamalarında artık daha pratik bir süreç kullanıcıları bekliyor olacak.

YAPAY ZEKAYI ENTEGRE ETMEYİ TERCİH ETTİ

Bard artık devrede! Google uygulamalarına yapay zeka desteğini ekledi!

Google, yaptığı açıklamalarda yapay zekayı direkt olarak ayrı bir şekilde öne sürmek yerine, bütün hizmetlerini entegre edeceğini açıklamıştı. Google aldığı bu karar ile aynı anda milyonlarca kullanıcının yapay zekadan yararlanmasını hedeflediğini de belirtmişti. Bard ismini yapay zeka desteği Google, Gmail, dokumanlar, e-tablolar ve slaytlar gibi birçok iş uygulamasına entegre edildi ve yapay zeka desteğine sahip oldu. Yeniliklerin tamamı şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan test kullanıcılarına sunulmuş durumda. 2023 yılının bitimine kadar ise tüm dünyadaki kullanıcılara bu yeniliklerin sunulması bekleniyor.

HIZLI YANITLAMA VE ÖZET

Google tarafından iş programlarına yapay zekanın entegre edilmesi ile Gmail üzerinde e-posta gönderirken taslak haline getirme, yanıtlama, özetleme ve öncelik yapma özelliklere dahil oluyor. Google dokümanlarda yapay zeka ile yazıların düzenlenmesi ve metin oluşturulması mümkün hale geliyor. Hazırlanacak slaytlar için özgün görüntü ses ve video oluşturmalarını yanı sıra, e-tablo hizmetinde formül yazma ve sınıflandırma gibi destekler de kullanıcılara yapay zeka ile sunuluyor.

SONRAKİ HABER