Balkon konuşması sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklama geldi: Peş peşe müjdeleri verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem bölgesine yönelik mesajlar verdi. Erdoğan ayrıca depremzedelere seçimler sonrası edilen hakaretleri de hatırlatarak sert tepki gösterdi ve enflasyon ve vize sorunu hakkında sevindiren haber verdi.

Balkon konuşması sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklama geldi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB İkiz Kuleleri'nde TOBB 79. Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimlere yönelik değerlendirmelerde bulundu ve 'Türkiye Yüzyılı' vurgusuyla önümüzdeki döneme dair mesajlar verdi.

Erdoğan'ın gündeminde enflasyonla mücadele ve vize sorunu da bulunduğu belirtilerek yüksek "Yüksek enflasyon meselesini tek haneli rakamlara indirerek halkımızı rahatlatan bizdik, yine biz olacağız" diye konuşan Erdoğan, vize sorununun "siyasi şantaj" olarak kullanıldığını belirterek "İnşallah en kısa sürede hal yoluna koyacağız" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

"Türkiye'ye hizmet mücadelemizde sizinle yürüdük. Türkiye'yi tarihin en büyük yatırım hamleleriyle beraber tanıştırdık. İhracatımızı 36 milyar dolardan, 205 milyar doların üzerine beraber çıkardık. Türkiye'nin 60 yıllık hayali olan Türkiye'nin otomobilini sizlerle hayata geçirdik. Farklı hesaplarla hareket edenleri asla aramıza sokmayacağız. İş dünyasıyla el birliği, gönül birliği ile Türkiye Yüzyılı'ı beraber inşa edeceğiz.

Dünden itibaren çalışmaya başladık. Deprem bölgesindeki yaraların sarılması önceliğimizdir. Şimdiye kadar 910 binden fazla çadırın, 117 binden fazla konteynerin kurulumunu tamamladık. Gerek 14 Mayıs'ta gerekse 28 Mayıs'ta şahsımıza çok güçlü destek veren deprem şehirlerimize tekrar teşekkür ediyorum. Depremzedelerimiz geçtiğimiz haftalarda aynı zamanda sırf oy tercihlerinden dolayı insanlık tarihinin en aşağılık hakaretlerine de, pek çok vicdansızlığa da maruz kaldılar. Buna rağmen dik durmaya devam ettiler. Depremzede kardeşlerimize yönelik bu rezillikleri unutturmayacak, unutturmayacağız.

Depremden en çok yıkıma uğrayan illerimizde ticari hayat da olumsuz etkilendi. Faaliyete geçen 13 bine yakın iş yerimizle buradaki ticareti yeniden hep beraber canlandıracağız.

ENFLASYON MESAJI

Bir diğer gündem maddemiz enflasyonun yol açtığı sıkıntılar. Refah kayıplarını telafi edecek adımları atmakta kararlıyız. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme politikasına sıkı sıkı bağlıyız. Yüksek enflasyon meselesini tek haneli rakamlara indirerek halkımızı rahatlatan bizdik, yine biz olacağız. Küresel ekonomideki dalgalanmalar duruldukça bunun olumlu sonuçlarını göreceğiz.

Kabinemizin oluşmasından sonra süratle ziyaretlerimize başlayacağız. Bize de gelecek olan dünya liderleri var. Hedefimiz, çevremizde güvenlik ve barış kuşağı tesis etmektir. Türk dünyasıyla bağlarımızı tahkik ettik.

"VİZE SORUNU SİYASİ ŞANTAJ OLARAK KULLANILIYOR"

Son dönemde adeta bir siyasi şantaj olarak kullanılan vize sorununu en kısa sürede hal yoluna koyacağız.

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleriyle altın değerinde bir 5 sene daha kazandığımıza inanıyorum."

SONRAKİ HABER