Bakanlık PTT üzerinden ödeme yapıyor! Başvuru yapanlara 1300 TL ödeme yapılacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan destek ödemeleri ile ilgili son gelişmeler vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar ve dar gelirli aileler için destek ödemeleri devam ediyor.

Bakanlık PTT üzerinden ödeme yapıyor! Başvuru yapanlara 1300 TL ödeme yapılacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından anneler için sunulan destek ödemeleri ile ilgili bir açıklama geldi. İhtiyaç sahibi aileler ve dar gelirli vatandaşlar için sunulan destek ödemelerinin yanı sıra çeşitli yardım programları da sunulmaya devam ediyor. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Doğum yardımı!

Anneler için sağlanan doğum yardımı kapsamında;

  • Birinci çocuk için; 300 TL,
  • İkinci çocuk için; 400 TL,
  • Diğer her çocuk için; 600 TL destek ödemesi yapılmaktadır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yaptığı duyurunun ardından bu yardım ödemeleri için başvurular devam ediyor. Doğum yardımı ile beraber sağlanan bu destek ödemeleri PTT üzerinden yapılıyor. Anneler için sağlanan bu destek ödemelerinden yararlanmak için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bazı şartların sağlanması gerektiğini belirtiyor.

Anne yardımı başvuru şartları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan destek ödemeleri PTT şubeleri üzerinden ödenirken, bin 300 TL tutarındaki bu destek ödemesinden yararlanmak isteyen anneler için bazı gerekli şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Doğum tarihi 2015 yılı ya da daha yeni olması,
  • Doğumdan sonra bebeğin sisteme kaydedilmesi,
  • Bebeğin canlı olarak doğması gibi şartlar gerekmektedir.

Bu şartları sağlayan anneler için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, destek ödemeleri sunmaktadır. Peki, bu yardım ödemelerinden yararlanmak için nasıl başvuru yapmak gerekir?

Başvuru detayları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından anneler için sağlanan 1.300 TL tutarındaki destek ödemesine başvuru yapmak isteyen annelerin yukarıda belirtilen şartları taşıması gerekmektedir. Bebeğin kimlik bilgilerinin kaydedilmesinin ardından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına şahsen giderek ya da e-Devlet Kapısı üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Başvurusu onaylanan vatandaşların ödemeleri PTT üzerinden yapılacaktır.

SONRAKİ HABER