Bakanlık duyurdu! Hesaplarınızı kontrol edin 3 bin 152 TL ödeme yapıldı!

Çocuklu aileler tarafından oldukça merakla edilen soruya yanıt Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan geldi. Bakan Derya Yanık, Mayıs ayı çocuk destek ödemesinin hangi gün hesaplara yatacağını açıkladı.

Bakanlık duyurdu! Hesaplarınızı kontrol edin 3 bin 152 TL ödeme yapıldı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık SED destek ödemesinden yararlanan kişiler müjdeyi vererek ödeme gününü paylaştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan çocuk destek ödemesinden yararlanan ailelere için Mayıs ayı ödeme tarihi ile ilgili detaylar haberimizin devamında sizlerle birlikte...

Çocuk destek ödemesi ne zaman yatacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere sosyal destek ödemesi yapılmakta. Sosyal destek ödemesinin amacı ise ihtiyaç sahibi ailelerin temel ihtiyaçlarını daha rahat karşılaması. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ailelere birçok destek paketi sunarak, farklı sosyal destek ödemesi yapmaya devam ediyor. Aile bakanlığı tarafından verilen destek ödemesinden birisi de çocuk destek ödemesi, bu destek sayesinde çocuklu ailelerin çocukları için gerekli olan  ihtiyaçlarını karşılaması sağlanmış oluyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen destek ödemesinden faydalanan kişilerin gündeminde yer alan SED Çocuk destek ödemesi ile ilgili önemli açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan geldi.

Mayıs ayı “çocuk destek ödemesi” hesaplara yattı

 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Yapmış olduğu destek ödemesi ile ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının genel masraflarını karşılamasına finansman sağladıklarını ifade ederek çocuk destek ödemesi ile ilgili açıklama yaptı.

Yanık, çocuk destek ödemesi ile ihtiyaç sahibi ailelerin, çocuklarının temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılanması amaçlanıyor. Tam olarak bu doğrultuda dar gelirli ya da geliri olmayan ailelere hanede yaşayan çocuk sayısına göre sosyal destek ödemesi yapılmakta olduğunu ifade eden Bakan Derya Yanık, Mayıs ayını kapsayan ödemelerin hesaplara yatırıldığının açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, SED ödemesi ile birlikte ihtiyaç sahibi çocuklu ailelere toplam olarak 561.123.454 TL Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yapılmış olduğunun altını çizerek konu ile ilgili merak edilen sorulara yanıt vermiş oldu.

 

 

SONRAKİ HABER