Bakanlık duyurdu: 12 ay boyunca 2 bin 200 TL destek ödemesi yapılacak!

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ödemesi bu senede devam edeceği açıklanırken, EİKP desteği kapsamında ihtiyaç sahibi kişilere 2 bin 200 TL ödeme yapılacağı konusunda açıklama yapıldı. Ayrıca 2 bin 200 TL destek ödemesi ihtiyaç sahibi kişilere 12 ay boyunca ödenecek.

Bakanlık duyurdu: 12 ay boyunca 2 bin 200 TL destek ödemesi yapılacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla hazırlanan, ihtiyaç sahibi kişilere sunulan destek ödemesinden yararlanabilmek için belirlenen aylık kazanç sınırı kaldırılmıştır. Peki EİKP desteği için nasıl başvuru yapabilirim. Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ödemesi ile ilgili tüm bilgiler haberimizin devamında sizlerle birlikte...

EİKP desteği bu senede devam edecek 

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ödemesi daha önce COVID-19 salgını sırasında yaşanan dönemlerde ihtiyaç sahibi olan kişiler düşünülerek hazırlanan destek programıdır. Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi için önemli bir karar alındığı konusunda açıklama yapılırken, destek ödemesinin bu senede de devam edeceği konusunda bilgi verildi. Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi desteği dahilinde ihtiyaç sahibi kişilere 2 bin 200 TL ödeme yapılacağı konusunda açıklama yapılırken, söz konusu destek ödemesi ihtiyaç sahibi kişilere 12 ay boyunca ödeneceği ile ilgili bilgi verildi.

EİKP desteği başvuru şartları neler?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi ödemesinden yararlanabilmek isteyen ihtiyaç sahibi kişilerin EİKP destek ödemesi için başvuru yapması gerekmektedir. EİKP desteği başvurularını e-Devlet uygulaması üzerinden yapılmaktadır.

EİKP desteği için başvuru yapmak isteyen kişiler e-devlet uygulamasına giriş yaptıktan sonra arama kısmına “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi” yazdıktan sonra çıkan sayfa içerisinden ilgili olan sekmene tıklaması ardından karşısına çıkan başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Tüm işlemleri yaptıktan sonra başvuru işleme alınacak en geç bir ay içerisinde yanıt sağlanacaktır. Başvuru durumunu da yine e-Devlet uygulaması üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paket ödemeleri için daha önce belirlenen aylık kazancın tutarı en fazla 5 bin TL olması şartı iptal edildiği bilgisi verildi. Bu durumda da 5 bin TL’nin üzerinde aylık kazancı olan kişiler de Ekonomik İstikrar Kalkanı Paket ödemelerinden faydalanabilecek.

SONRAKİ HABER