Bakanlık 18-55 yaş arasındaki kişilere 3 bin 336 TL ödeme yapacak!

Aile Bakanlığı tarafından yeni bir sosyal yardım desteği açıklandı. Birçok alanda ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşan, maddi gelirlerine destek olmak amacıyla farklı uygulamalar yürüten Aile bakanlığından yeni bir destek kampanyası başlatıldı.

Bakanlık 18-55 yaş arasındaki kişilere 3 bin 336 TL ödeme yapacak!

Aile bakanlığı 18 yaşından büyük herkese sevindirici haber geldi. Aile Bakanlığı tarafından yayımlanan son dakika açıklamasına göre 18-55 yaş arası vatandaşlara destek ödemesi yapılacak. Yapılan bu destek vatandaşların refahlarının arttırılması, maddi gelirlerine destek olarak gelirlerinin arttırılmasına yardımcı olmak için yapılıyor. Aile bakanlığının yaptığı açıklamaya göre bu destek ödemesinden 18 yaşından büyük 55 yaşına kadar gelmiş tüm vatandaşlar yararlanabilecek. Peki bu destek ödemesinin şart ve koşulları ne olacak? Başvuranlar ödemelerini ne zaman alabilecekler? Hepsi için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Aile Bakanlığından yeni bir destek ödemesi

Aile bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada herhangi bir işte çalışmayan ama çalışabilecek durumda olan kişilere destek ödemesi yapılacak. Yapılacak olan bu destek ödemesi için vatandaşların 18-55 yaş aralığında olması şart koşulurken herhangi bir işte çalışmaya da muktedir olması gerektiği de belirtiliyor. Aile bakanlığı tarafından duyurulan bu son yardım duyurusunda belirlenen rakamın altında geliri olan veya çalışmak isteyen ama herhangi bir iş sahibi olmayan vatandaşlara aylık 3.336 TL ödeme yapılacağı açıklandı.

3.336 TL maaş verilecek

Aile Bakanlığının yayımladığı son duyuruya göre herhangi bir işte çalışmayan ama çalışmak isteyen vatandaşlara aylık 3.336 TL maaş verileceği belirtildi. Bu duyuruya göre ihtiyaç sahibi vatandaşın bu maaşı alabilmesi için önce İŞKUR üzerinden bir işe başvurması gerekiyor.

İŞKUR üzerinden herhangi bir işe başvuran vatandaşların sosyal güvenceli bir işte çalışmaya başlaması ve sigorta girişinin olması takdirde aylığı almaya hak kazanacağı açıklamalarda belirtildi. Daha sonrasında ise Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi ile yapılacak olan denetimin ardından SGK kayıtlarında işe başlama raporu görüntülenebilen vatandaşların hesapların ücretlerin yatacağı da yine açıklamalarda bildirildi. Aile Bakanlığı tarafından, ödemenin tüm şartlar tamamlandıktan sonra 60 gün içerisinde hesaplara yatacağı belirtildi.

 

SONRAKİ HABER