Bakan Soylu sel felaketi hakkında konuştu! Kaybolan 5 kişi için arama yapılıyor!

Adıyaman ve Şanlıurfa’da yaşanan sel felaketi ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında açıklama yaptı. Bakan Süleyman Soylu, selde kaybolan 5 kişinin bulunması için 3 farklı alanda arama yapıldığını açıkladı.

Bakan Soylu sel felaketi hakkında konuştu! Kaybolan 5 kişi için arama yapılıyor!

Şanlıurfa ve Adıyaman’da yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşların sayısı giderek artıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ile bölgedeki son durum hakkında açıklama yaptı. İşte detaylar…

12 kişi hayatını kaybetti!

Dün akşam saatlerinde Adıyaman’da ve Şanlıurfa’da başlayan yağışlar etkisini artırarak sele dönüştü. Sel felaketinden dolayı çok fazla sokak ve cadde sular altında kaldı. Adıyaman’da ve Şanlıurfa’da sel felaketi sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşların sayısı her geçen saat artmaya devam ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ile bölgedeki son durumu değerlendirdiler. Konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan açıklama geldi. Bakan Soylu, sel felaketinden dolayı 12 vatandaşın hayatını kaybettiğini ve 5 kişinin kayıp olduğunu aktardır.

Kayıp olan 5 kişi aranıyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; “Şanlıurfa’da 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. 2 vatandaşımız Adıyaman’da hayatını kaybetti. 5 kişi aranıyor. 3 farklı yerde arama kurtarma çalışmalarımız devam ediyor. Sabaha kadar çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Hasar tespit çalışmaları da hemen başladı” ifadelerini kullandı.

“Deprem çalışmalarımız devam ediyor”

Bakan Süleyman Soylu açıklamalarının devamında; “Evler ve konutlarda hasarlarımız var. Sayın Cumhurbaşkanımıza da burada size anlattıklarımızı kendilerine arz ettik, gerekli talimatları da aldık. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Deprem çalışmalarımız da devam ediyor. Vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Kırsalda da taramalarımıza devam ediyor” ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER