Bakan Nebati açıkladı: Bu sayede tüm seyahat 18 dakika sürecek!

Bakan Nebati açıkladı: Bu sayede tüm seyahat 18 dakika sürecek!
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bir açıklama yaparak, Çeşmeli-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu Projesi hakkında önemli detayları paylaştı. Açıklamasına göre trafik sıkışıklığına çözüm getirerek seyahat süresini şaşırtıcı bir şekilde sadece 18 dakikaya indirecek!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Çeşmeli-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyol şantiyesine özel bir ziyaret gerçekleştirdi. Proje çalışmalarıyla ilgilenen 5. Bölge Müdürü Mehmet Fidan ve diğer yetkililerden aldığı bilgilerle birlikte halka önemli açıklamalar yaptı. Çeşmeli-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu Projesi'ndeki çalışmalar sonucunda seyahat süresini 18 dakikaya indireceğini belirtti.

“Vatandaşlarımızın yaşadıkları trafik sıkışıklığını çözüme kavuşturacağız”

Gazetelere açıklama yapan Nebati, proje çalışmalarını incelediklerini belirtti. Bakan Nebati, şu anda köprü inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini açıklayarak otoyolun yapım aşamasının kısa süre sonra tamamlanacağına dikkat çekti. Mersin’de gerçekleşen bu projenin çok önemli bir yeri olduğunu belirten Nebati ardından şu açıklamaları yaptı: “Bu proje ile vatandaşlarımızın yaşadıkları trafik sıkışıklığına son verip çözüme kavuşturacağız. Projenin Mersin başta olmak üzere ülkemizin de ekonomisine büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.  Projenin yaklaşık maliyeti 8,5 milyar lira olup, 42 kilometresi ana gövde, 11 kilometresi ise 5 bağlantı yoluyla toplamda 53 kilometrelik bir uzunluğa sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.”

“Seyahat süresi bu proje sayesinde 2,5 saatten 18 dakikaya kadar düşmüş olacak”

Projenin zaman ve enerji bakımından büyük katkı sağlayacağına vurgu yapan Nebati, fikirlerini şu cümleleriyle destekledi: “Şu an seyahat süresi 45 dakika olsa da hem yazın hem de hafta sonunun getirdiği yoğunluktan dolayı 2,5 saate kadar çıkıyor. Proje sayesinde bu seyahat süresi 2,5 saatten 18 dakikaya kadar düşmüş olacak. Bu, zaman tasarrufuyla birlikte enerji tasarrufu da sağlayarak ekonomiye ciddi katkılar sunacak. “

Nebati, öte yandan projenin farklı katkılarına da değinerek şunları dile getirdi: “Bu 42 kilometrelik otoyol ve bağlantı yollarıyla yıllık olarak ülkemize yaklaşık 1 milyar lira tasarruf sağlanacak. Bölgede turizm, sanayi ve tarım sektörleri de önemli ölçüde kalkınmış olacak. Bu otoyol. Yakın bir gelecekte hep birlikte açılışında bulunmayı dört gözle bekliyoruz.”