Bakan Fatih Dönmez açıkladı! 4 milyar liralık elektrik ve doğal gaz borçları silindi!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından deprem bölgesinde bulunan konut ve işyerlerinin elektrik, doğal gaz faturalarının silindiğini duyurdu.

Bakan Fatih Dönmez açıkladı! 4 milyar liralık elektrik ve doğal gaz borçları silindi!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, deprem sebebiyle evi, işyeri yıkılan, orta ve ağır hasarlı, acil yıkılacak vatandaşların depremden önceki ödenmemiş tüm doğal gaz ve elektrik faturalarının silindiğini açıkladı. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

4 milyar liralık borçlar silindi!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, deprem bölgesinde evi ya da işyeri olan vatandaşların depremden önceki ödenmeyen borçların silindiğini duyurdu. Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından deprem bölgesinde evi ya da işyeri yıkılan, orta ve ağır hasarlı, acil yıkılacak vatandaşların depremden önceki ödenmeyen elektrik ve doğal gaz faturaları silindi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in açıklamasına göre 4 milyar liralık borç silindi.

Bakan Fatih Dönmez açıklama yaptı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Depremde evi ve/veya işyeri yıkılan, acil yıkılacak, orta ve ağır hasarlı vatandaşlarımızın depremden önceki ödenmemiş tüm elektrik ve doğal gaz faturaları silindi. Bu kapsamda elektrikte 3,13 milyar TL, doğal gazda 953 milyon TL olmak üzere doğrudan destek tutarı 4,08 milyar TL. Adıyaman, Hatay, Malatya ve Kahramanmaraş’ın tamamıyla Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki depremde zarar görmeyen yüksek tüketimli sanayi ve ticarethane aboneleri haricinde tahakkuk ve tahsilatlar da 31 Mayıs’a kadar ertelendi.

Haziran’dan itibaren tanzim edilecek faturalar faiz uygulamadan 6 eşit taksite bölünecek. Hem deprem bölgesinde hem de deprem bölgesi dışında yaşayan vatandaşlarımıza her türlü desteğimiz sürecek. Birlik, beraberlik ve dayanışmayla yaralarımızı sarmaya devam edeceğiz” dedi.

SONRAKİ HABER