Bakan Derya Yanık personel alımı hakkında açıklama yaptı! Mülakat yapılmayacak!

KPSS puanı baz alınarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sözleşmeli personel alınacak. Bakan Derya Yanık konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.  KPSS puanıyla personel alımı.

Bakan Derya Yanık personel alımı hakkında açıklama yaptı! Mülakat yapılmayacak!

Aile ve Sosyal Politikalar bakanından açıklamalar geldi. 2431 sözleşmeli personel alımı hakkında duyurular yapıldı.  KPSS puanı göz önüne alınarak mülakatsız personel alımı gerçekleştirilecek. KPSS puan üstünlüğünü göz önünde bulundurarak bakanlık tarafından sözleşmeli personel alımı yapılacak. Bakan Yanık bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. 2400 sözleşmeli personel mülakatsız bir şekilde devlete alınacak. Bakan Yanık bu konu hakkında bakanlık için 2400 sözleşmeli personelin mülakatsız sadece KPSS puan üstünlüğüne göre alınacağını söyledi. Ne dediysek o açıklamalarını gerçekleştiren Bakan Yanık toplamda 2431 sözleşmeli personelin alınacağını söyledi.

Başvuru süreci tamamlandı!

Bakan yanık sözleşmeli personel alımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda sözleşmeli personel alımının başvuru ve değerlendirme sürecinin tamamlandığını da belirten açıklamalarda bulundu. Adayların yerleştirme sonuçlarına göre bu akşam itibarıyla sonuçlarını görme ihtimaline sahip olacaklarını duyurdu. Adaylar kariyer kapısı üzerinden yaptıkları başarıların sonuçlarını görme imkanına sahip olabilecek.  

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2431 sözleşmeli personel alım ilanına çıkmıştı. Birçok vatandaş tarafından alım ilanının ne zaman  açıklanacağını merak ediliyordu. Bakan Yanık’tan bu konu hakkında açıklama geldi. Adayların sonuçlarını e-devlet kariyer kapısı üzerinden öğrenebilme fırsatına sahip olacaklarını söyledi.  Böylelikle başvuru yapan adaylar başvuru sonuçlarını kariyer kapısı üzerinden öğrenebilme imkanına sahip olabilecek.

Kazanan adaylar mülakata katılmayacak!

2431 sözleşmeli personel alımında kazanan adaylar mülakata katılım sağlamadan atandıkları bölgede görevlerine başlayabilecekler. Adaylardan herhangi bir şekilde mülakat talep edilmeyecek. Bakan Yanık da açıklamalarında bu konuya değindi. Yaptığı açıklamalarda sadece KPSS puan üstünlüğünün göz önünde bulundurulacağını söyleyen Bakan Yanık KPSS puanı dışında herhangi bir şeyin talep edilmeyeceğini de söyledi.  Böylelikle adaylar mülakat olmadan kamu personeli olma fırsatına sahip olabilecek. Başvurusunu yapan adaylar başvuru sonuçlarını kariyer kapasitesi üzerinden öğrenebilme imkanına sahip olacak.  Böylelikle adayların nereye atandıkları görev yerleri gibi bilgiler e-devlet kariyer kapısı üzerinden duyurulmuş olacak.

SONRAKİ HABER