Bakan Derya Yanık duyurdu! Destek ödemelerine artış geldi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Derya Yanıktan destek ödemelerine artış haberi geldi. Şehir içi toplu taşıma ve deniz taşımacılığı yapan esnafa ödenen destek ödemelerine zam yapılacağını duyuran Bakan Derya Yanık taşıma sektörü esnaflarını sevindirdi.

Bakan Derya Yanık duyurdu! Destek ödemelerine artış geldi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan toplu taşıma sektörü esnaflarına güzel haber geldi. Resmî gazetede yayımlanan haber ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık gelir desteği ödemeleri hakkında zam olacağını vatandaşlara duyurdu. Resmî gazetede yayımlanan açıklamalarında Bakan Derya Yanık yaşlı ve engelli bireylerin taşıma ücretlerinin devlet tarafından karşılandığını bu yüzden de toplu taşıma hizmetlerini yürüten özel veya kamu sektörü fark etmeksizin gelir desteklerinin miktarlarının arttırılması gerektiğini belirtti. Haberin detayları yazımızda.

Bakan Derya Yanık’tan sevindirici haber 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık geçtiğimiz yıl yapılan ücret artışlarının tekrar arttırılarak güncellenmesi gerektiğini ve çalışmaların olduğunu belirtmişti. Bunun üzerine resmî gazetede yayımlanan karar ile şehir içi toplu taşıma hizmeti sunan ve deniz taşımacılığı alanında çalışan esnafların faydalanabileceği gelir destek ödemelerinde %70 oranında zam olacağını duyurdu. Yapılan bu zam ile şehir içi toplu taşıma ve deniz taşımacılığı yapan esnafın maddi yüküne destek olunmak istendiğini ve yükünün hafifleteceğini belirtti. 

Taşımacılık sektöründeki artışta yeni ücretler ne kadar oldu?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından duyurulan şehir içi ve deniz taşımacılığı yapan esnafın gelir desteklerine yapılan %70 zam haberi esnafı biraz olsun rahatlattı. 1 Temmuz 2023 tarihi ile yürürlüğe girecek olan bu kararda yapılan zam ile yeni ücretlendirmeler şu şekilde oldu;

·         Şehir içi özel deniz yolu taşımacılığı fiyatları zamdan önce 2.250 TL iken yapılan zam ile beraber 3.275 TL oldu

·         İstanbul ve Ankara illerinde şehir içi toplu taşımada zamdan önce 2.992 TL iken zam ile beraber 4.500 TL oldu

·         Büyükşehir belediyeleri için fiyatlar 2.250 TL’den 3.375 TL’ye yükselirken

·         Büyükşehir olmayan belediyeler için 1.800 TL’den 2.800 TL’ ye yükseldi.

SONRAKİ HABER