Bakan Bilgin açıkladı! Gazi maaşları asgari ücret seviyesine çıkarıldı!

Geçtiğimiz günlerde en düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL’ye yükseltilmesinden sonra şimdi de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den bir açıklama geldi. Gazi maaşları ile ilgili açıklama yapan Bilgin müjdeli haber verdi.

Bakan Bilgin açıkladı! Gazi maaşları asgari ücret seviyesine çıkarıldı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sosyal medya hesabı üzerinden müjdeli haberi verdi. Bakan Bilgin, Twitter hesabı üzerinden gazi maaşlarının asgari ücret seviyesine yükseltildiğini açıkladı. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

En düşük emekli maaşı 7 bin 500 TL'ye çıkarılmıştı!

Geçtiğimiz günlerde emekli aylıkları ile ilgili yapılan açıklamadan sonra şimdi de gazi maaşları ile ilgili önemli bir adım atıldı. En düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL’ye yükseltilmesinden sonra gazi maaşları da asgari ücret seviyesine çıkarıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bu müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyurdu.

Bakan Bilgin müjdeli haberi duyurdu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. Bakan Bilgin, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

 “Meclis’e sunduğumuz çalışmayla, Gazilerimize ödenen aylıkları asgari ücret düzeyine çıkarıyoruz. Düzenlememizle Gazilerimiz arasındaki aylık farklılıklarını da ortadan kaldırıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Devlettir ve vatana fedakarca hizmet etmiş Gazilerimizin yanındadır” şeklinde konuştu.

SONRAKİ HABER