Askere gideceklere son dakika duyurusu yapıldı! MSB'den haber geldi: Sistem tamamen değişti

'Askerliğim' bütünleşik hizmeti e-Devlet'ten hizmete sunulduğu belirtilerek Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Bu kapsamda askerlikle ilgili iş ve işlemlerin dijital ortamda tek nokta üzerinden yapılabilmesine imkan sağlanacağı ifade edildi.

Askere gideceklere son dakika duyurusu yapıldı! MSB'den haber geldi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından çok önemli bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda 'Askerliğim' bütünleşik hizmeti e-Devlet'ten hizmete sunulduğu bildirildi. Bakanlık tarafından yapılan duyuruda askerlikle ilgili iş ve işlemlerin dijital ortamda tek nokta üzerinden yapılabilmesine imkan sağlanacağı ifade edildi. 

Yapılan duyurunun devamında söz konusu hizmet ile askerlik çağına gelmiş gençlerimizden terhis olmuş vatandaşlara kadar tüm süreci kapsayan askerlikle ilgili iş ve işlemler dijital ortamda tek nokta üzerinden yapılabileceği aktarıldı.

YAPILAN DUYURU

Konu ile ilgili olarak MSB tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Askerliğim' bütünleşik hizmeti e-Devlet portalı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden hizmete sunulmuştur. Vatandaşlarımız e-Devlet portalında 'Askerliğim' sekmesine giriş yaptığında, ilgili bölüme otomatik olarak yönlendirilecektir. Bu kapsamda, askerlik çağı, yoklama, celp ve sevk, muvazzaflık ve yedeklik dönemlerini içeren tüm işlemlere kolaylıkla erişebilecektir. Söz konusu hizmet ile askerlik çağına gelmiş gençlerimizden terhis olmuş vatandaşlarımıza kadar tüm süreci kapsayan askerlikle ilgili iş ve işlemler dijital ortamda tek nokta üzerinden yapılabilecektir"

SONRAKİ HABER